کد خبر: 232853

وزیر جهاد کشاورزی:

ارز واردات کالاهای اساسی افزایش قیمت ندارد

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت کالاهای اساسی از تک‌نرخی شدن ارز متاثر نمی‌شود، گفت: براساس تصمیم دولت، ارز واردات کالاهای اساسی بدون تغییر قیمت در مقایسه با قبل اختصاص می‌یابد.

سرویس اقتصاد کلان -

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت کالاهای اساسی از تک‌نرخی شدن ارز متاثر نمی‌شود، گفت: براساس تصمیم دولت، ارز واردات کالاهای اساسی بدون تغییر قیمت در مقایسه با قبل اختصاص می‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمود حجتی عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام، در ارتباط با راهکارهای دولت برای کنترل قیمت کالاهای اساسی بعد از تک‌نرخی شدن ارز و افزایش ۴۰۰ تومانی نرخ واردات این محصولات، اظهار کرد: براساس جلسات متعددی که در هیئت دولت برگزار شد تمهیداتی اندیشیده شده است تا قیمت کالاهای اساسی از نرخ ارز متاثر نشود.

وی افزود: قیمت جهانی کنجاله سویا و دانه‌های روغنی بالا رفته و در حال افزایش است که این امر به طور طبیعی قیمت واردات این محصولات را افزایش می‌دهد و اگر مدیریت دلار نیز انجام نمی‌شد، مشکلات جدی در قیمت این محصولات در بازار ایجاد می‌کرد.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: تصمیم گرفته شده است که تا مابه‌التفاوت افزایش قیمت ارز در اختیار وارد کنندگان قرار گیرد تا ارز واردات این محصولات بدون هرگونه افزایش قیمت در مقایسه با قبل تخصیص یابد.

حجتی تصریح کرد: وارد کنندگان کالاهای اساسی نگرانی‌هایی بابت چگونگی اختصاص ارز را داشتند که براساس راهکارهای انجام شده ارز آنها با برنامه‌ریزی بانک مرکزی در اختیار آنها بدون افزایش قیمت قرار می‌گیرد.

وی گفت: دولت عدم تغییر قیمت نرخ ارز وارداتی را برای کالاهای اساسی ابلاغ و نهایی کرده است تا قیمت‌های کالاهای وارداتی از تک نرخی شدن ارز متاثر نشود.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1335.5
مثقال طلا (%0.47)
737000
3500
سکه امامی (%0.55)
1825000
10000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.88)
6800
60
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.