ایران بروکر
خبر مهم : چگونه در سامانه یکپارچه خودرو ثبت‌نام کنیم؟

ارسال دارو درب منزل بیماران مزمن/ چه کسی مسئول ارسال دارو است؟

کمبود دارو در کشور به اسپری های تنفسی رسید. آذر 1401

مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ارسال دارو به درب منزل بیماران مزمن، با تایید سازمان غذا و دارو انجام می شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا رحیم نیا، در مورد ارسال داروی بیماران مزمن به درب منزلشان، گفت: وزارت بهداشت برای کاهش مراجعه حضوری مردم به داروخانه‌ های مرجع و تسهیل در امور بیماران یاد شده، طرحی را برنامه ریزی کرده است که در این برنامه، با شناسایی بیماران مزمن مانند بیماران مبتلا به فشار خون، بیمارهای قلبی و دیابت با تایید بیمه، دارو بدون معطلی در اختیار فرد مورد نظر قرار می‌ گیرد و از سرگردانی بیماران و ازدحام آنها در داروخانه جلوگیری می‌‌شود.

وی افزود: افرادی که دچار بیمارهای مزمن هستند، توسط معاونت غذا و دارو شناسایی و کددار می‌شوند و سازمان غذا و دارو مسئول این اقدام خواهد بود و نه شرکت‌ها و وب سایت‌ها.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، رحیم‌نیا افزود: منظور از اسنپ دارو شیوه و مدل ارسال دارو برای بیماران مزمن به درب منزل‌شان با هر روشی است که این روزها به طور عام به روش اسنپی اطلاق شده است و قطعا یک برند خاص مورد نظر نیست.

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند