۹ روز پس از حادثه

از نفتکش سانچی فقط یک لکه نفتی ۱۰ مایلی باقی ماند

از نفتکش سانچی فقط یک لکه نفتی ۱۰ مایلی باقی ماند

نفتکش ایرانی دیروز در بدترین فاجعه چند دهه اخیر، درحال سوختن، غرق شد و یک لکه نفتی‌ به طول ۱۰ مایل را در دریای چین باقی گذاشت که دود سیاهی همچنان از آن به هوا برمی‌خیزد.

رسانه‌های چینی و مقامات ژاپنی می‌گویند که نفتکش ایرانی دیروز در بدترین فاجعه چند دهه اخیر، درحال سوختن، غرق شد و یک لکه نفتی‌ به طول ۱۰ مایل را در دریای چین باقی گذاشت که دود سیاهی همچنان از آن به هوا برمی‌خیزد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سی‌سی‌تی‌وی اعلام کرد: این لکه نفتی ۱ تا ۴ مایل دریایی عرض دارد و از شنبه تا به حال چندین بار به سایز آن افزوده شده است که این نگرانی‌ها در مورد آسیب به اکوسیستم دریایی این منطقه که غنی از ماهی و پرنده است، را بیشتر می‌کند.

سی‌سی‌تی‌وی روز دوشنبه اعلام کرد که این لکه نفتی روز یکشنبه در شرق محلی که کشتی غرق شده بود ظاهر شد. بار این کشتی ۱۳۶۰۰۰ بشکه میعانات نفتی فوق سبک بود.

وزارت اقیانوس‌های چین روز یکشنبه اعلام کرد: از آنجایی که انفجار، مخزن کشتی را پاره کرده است، مقادیر زیادی از نفت در آب‌های پیرامون کشتی، در آتش می‌سوزد.

غرق شدن این کشتی باعث به وجود آمدن بزرگترین آلودگی نفتی از ۱۹۹۱ تاکنون شده است. در آن سال ۲۶۰ هزار تن نفت در سواحل آنگولا پخش شد.

گارد ساحلی ژاپن دوشنبه اعلام کرد: همچنان دود سیاهی از محل حادثه به هوا بلند می‌شود.

 

منبع: رویترز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند