با حضور شهردار تهران در بهشت زهرا افتتاح شد؛

از نوسازی ناوگان آمبولانس تا راه اندازی مرکز کنترل ترافیک تهران

از نوسازی ناوگان آمبولانس تا راه اندازی مرکز کنترل ترافیک تهران

همزمان با هشتمین زنگ دانش آموز شهید و در آستانه هفته دفاع مقدس از ۲۰ پروژه و اقدام عمرانی، فرهنگی، ترافیکی و هوشمند سازی سازمان بهشت زهرا(س) توسط شهردار تهران رونمایی شد.

آیین بهره برداری از پروژه‌ها و اقدامات عمرانی، فرهنگی، ترافیکی و هوشمندسازی سازمان بهشت زهرا(س) با حضور محمدعلی افشانی  شهردار تهران برگزار شد.

به گزارش تجارت‌نیوز،از مهمترین پروژه‌های افتتاح شده توسط شهردار تهران به کارگیری ۵۰ دستگاه آمبولانس تویوتا هایس ۴ نفره جهت حمل و نقل متوفی های شهر تهران، تکمیل عملیات احداث ۲ دستگاه سوله مدیریت بحران شهر تهران و راه اندازی مرکز کنترل ترافیک شهر تهران مسقر در سازمان بهشت زهرا(س) است.

با نوسازی کامل ناوگان حمل متوفی شهر تهران ظرفیت حمل متوفی از یکصد نفر به ۲۰۰ نفر در لحظه افزایش پیدا کرده است و تمامی آمبولانس های به کارگیری شده مجهز به سیستم روز و جی پی اس و مناسب با شرایط روز طراحی شده و و قابلیت رهیابی و مسیریابی آمبولانس ها در لحظه وجود دارد.

 راه اندازی مرکز کنترل ترافیک شهر تهران مسقر در سازمان بهشت زهرا(س)

مرکز کنترل ترافیک شهر تهران مستقر در سازمان بهشت زهرا(س) با قابلیت کنترل تمامی مسیرها و مبادی ورودی به بهشت زهرا(س) از سطح تهران افتتاح شد.

مرکز کنترل ترافیک با استفاده از دوربین های تحت شبکه وظیفه نظارت تصویری از تمامی نقاط دسترسی به سازمان و همچنین حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) تحت پوشش دوربین های کنترل در این مرکز می باشد تا به جهت بهینه سازی زمانبندی تقاطعات و خیابان ها در زمان های خاص همانند مراسم بزرگداشت ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، پنجشنبه و جمعه پایان سال و شب های قدر، بزرگداشت شهدا و … مسیرهای کم تردد و بدون تلف شدن وقت به مراجعه کنندگان عزیز بفوریت اعلام و هدایت آنها را در دست می گیرد.

این مرکز قابلیت کنترل ترافیک از دورترین نقاط شهر را دارد به نحوی که که گره های ترافیکی از شمال، شرق، و غرب تهران قابل مشاهده و پیگیری خواهد بود. این تجربه موفق در پنجشنبه و جمعه آخر سال و به صورت آزمایشی انجام و موفقیت آمیز بوده فلذا این مرکز در عرض ۲ ماه تجهیز و راه اندازی و آماده شد.

گفتنی است تجهیزات به کار گرفته شده برای این مرکز یک دستگاه ویدیو وال شامل ۴ نمایشگر ۴۶ اینچ، ۲¬دستگاه کامپیوتر با تجهیزات کامل به همراه کنترلر، یک دستگاه بی سیم خودرویی ثابت، میز کنفرانس ۱۲ نفره و میز مدیریتی به همراه مبلمان است.

تکمیل عملیات احداث ۲ دستگاه سوله مدیریت بحران شهر تهران

عملیات احداث ۲ دستگاه سوله مدیریت بحران با توجه به مأموریت ذاتی سازمان بهشت زهرا(س) به ویژه در زمان بروز بحران، تکمیل شد.

سوله های مدیریت بحران با فضای مناسب به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع جهت نصب چادر در مواقع بحران و احداث ساختمان جهت نصب دو دستگاه دیزل ژنراتور جهت تأمین برق اضطراری بهره برداری شد.

همچنین احداث جایگاه نشست و برخاست بالگرد، تغییر سیستم سرمایش و گرمایش از کولر آبی و یونیت هیتر به سیستم های ایرواشر و VRF  و تغییر جنس دیوارهای پیرامونی به آجری جهت بهبود امنیت سوله ها از اقدامات انجام شده جهت تکمیل سوله های مدیریت بحران است.

در ادامه این اقدامات تغییر در مشخصات نازک کاری جهت تأمین استانداردهای لازم جهت اماکن اداری و استفاده از مصالح با کیفیت از تولیدات داخلی از دیگر اقدامات جهت تکمیل احداث ۲ سوله مدیریت بحران سازمان بهشت زهرا(س) است.

چاپ جلد دوم کتاب خاطرات پرسنل سازمان بهشت زهرا(س)

با توجه به استقبال خوب شهروندان از جلد اول کتاب خاطرات پرسنل سازمان بهشت زهرا(س) با عنوان «این خاطرات ماست»، چاپ جلد دوم کتاب خاطرات پرسنل سازمان بهشت زهرا(س)  با نام «راز لحد» در دستور کار این سازمان قرار گرفت.

این کتاب شامل ۱۳۰ خاطره از پرسنل سازمان بهشت زهرا(س) به ویژه مجتمع بزرگ عروجیان می-باشد که با همکاری مرکز فعالیت‌های دینی منتشر شده است و توسط شهردار محترم تهران رونمایی شد.

سایر پروژه ها و اقدامات عمرانی، فرهنگی، ترافیکی و هوشمند سازی سازمان بهشت زهرا(س)

با حضور  شهردار تهران پروژه‌های زیر افتتاح شد

۱- بهره برداری از ۵۰ دستگاه آمبولانس جدید شهری مجهز به تجهیزات مدرن رهیاب و برانکاردهای کشویی و طبقاتی جدید حمل ۴ متوفی و افزایش ظرفیت حمل

۲- تکمیل عملیات احداث ۲ دستگاه سوله  مدیریت بحران به همراه نیاز سنجی و برآوردخرید اقلام مورد نیاز جهت دفن ۱۵۰۰۰ متوفی در شرایط بحران

۳-راه اندازی مرکز کنترل ترافیک شهر تهران مستقر در سازمان بهشت زهرا (س) برای اولین بار

۴-  افتتاح ۴۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در سازمان و حرم مطهر (ره) در دو مرحله  ۲۵۰چشمه قبلاً افتتاح شده (۱۵۰ چشمه آماده افتتاح)

۵- خدمات ایجاد خطوط راهنمای سبز در محوطه عروجیان جهت هدایت صحیح مراجعین داغدار

۶- ارائه ویلچر به افراد ناتوان وکم توان در مجتمع عروجیان

۷- نصب ۲۴ تابلو با موضوعات مرگ آگاهی و مرگ اندیشی در قالب طرح نگارگذر در مجتمع عروجیان

۸- برپایی موزه و نمایشگاه سجلی ۱۰۰۰ نفر از مشاهیر آرمیده در آرامستان بهشت زهرا (س) و بارگذاری اطلاعات مشاهیر آرمیده در قطعات مطهر شهدا ، هنرمندان ، نام آوران در پرتال اصلی سازمان

۹- چاپ جلد دوم کتاب خاطرات پرسنل

۱۰- نصب مانیتورهای اطلاع رسانی درخروجی سالن های تطهیر مردانه وزنانه

۱۱- هماهنگی در جهت بکارگیری روانشناس متخصص با هماهنگی انجمن روانشناسی دانشگاه تهران جهت تسکین آلام مراجعین داغدار و برگزاری کارگاه نقاشی در جهت ارتقای روحیه پرسنل عروجیان

۱۲- ارسال پیامک تسلیت جهت اطلاع رسانی محل دفن به بستگان متوفی در مرحله پایان امور اداری پذیرش

۱۳- طراحی و جانمایی جهت نصب دوربین های تردد شمار جهت اطلاع لحظه ای از میزان ورود وخروج مراجعین و طراحی وجانمایی جهت نصب دوربین های نظارت تصویری در قطعات شهدا ، هنرمندان ، نام آوران

۱۴- ارسال پیام تسلیت مدیر عامل به درب منازل خانواده‌های داغدار

۱۵- توسعه و حمایت از کانون تطهیرکنندگان داوطلب و امکان ثبت نام به صورت آنلاین درپرتال اصلی سازمان

۱۶- امضای تفاهم نامه با مراکز دانشگاهی وحمایت از پایان نامه های دانشجویی مرتبط با آرامستان بهشت زهرا(س)

۱۷-تهیه و بارگذاری نقشه آنلاین سازمان بر روی پرتال اصلی سازمان و بارگذاری صفحه انگلیسی در پرتال اصلی سازمان جهت استفاده کاربران غیر ایرانی وخارج از کشور

۱۸- بارگذاری فلوچارت مراحل تدفین به زبان فارسی وانگلیسی و بارگذاری گفتگوی آنلاین وآفلاین در پرتال اصلی سازمان وپاسخگویی به سوالات کاربران

۱۹- بارگذاری نرم افزار جامع شهدا  همراه بانک اطلاعات تمامی شهدای مدفون در بهشت زهرا(س)

۲۰- ایجاد بانک اطلاعات قبور وآرامگاه ها جهت شناسایی ظرفیت دفن در قطعات قبلی و باقیمانده و طراحی سامانه خدمات الکترونیک به منظور امکان رزرو خدمات مراسم تدفین به صورت آنلاین

 

منبع:مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند