استرداد کلاهبردار میلیاردی به کشور

استرداد کلاهبردار میلیاردی به کشور

رئیس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از دستگیری و استرداد فردی به اتهام ۲۰ هزار میلیارد تومان کلاهبرداری به کشور خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سردار “هادی شیرزاد” در این باره اظهار کرد: براساس دستور مقامات قضائی، فردی به اتهام کلاهبرداری به مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

وی افزود: متهم با همدستی چند نفر دیگر، با ایجاد چندین شرکت صوری و گشایش اعتبار اسنادی جهت واردات کالا به ایران در خارج از کشور با استفاده از جعل اسناد، کالای تقلبی را به جای کالاهای واقعی به کشور ارسال می‌کرد.

رئیس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: پس از تحقیقات انجام شده مشخص شد، متهم به یکی از کشورهای منطقه متواری شده است که با استفاده از ظرفیت‌های موجود در بانک‌های اطلاعاتی سازمان اینترپل محل اختفای وی شناسایی شد.

وی اظهار کرد: با هماهنگی‌های لازم با مراجع مربوطه داخلی و سازمان اینترپل، علیه وی اعلان قرمز صادر و متعاقبا این متهم اقتصادی با همکاری اینترپل آن کشور دستگیر شد.

بر اساس گزارش سایت پلیس، سردار شیرزاد در پایان بیان کرد: با استفاده از ظرفیت‌های موجود در کشور محل اختفاء متهم امروز از طریق مرز هوایی و فرودگاه امام خمینی (ره) به کشور انتقال و برای طی کردن مراحل قانونی و پلیسی تحویل مقامات قضائی شد.

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند