استفاده از تمام ظرفیت صادرات نفت خام کشور

استفاده از تمام ظرفیت صادرات نفت خام کشور

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: درحال حاضر از تمامی ظرفیت صادرات نفت خام کشور استفاده می‌کنیم و مقدار صادرات نفت خام و میعانات گازی را به بیش از 2 میلیون و 600 هزار بشکه در روز رسانده‌ایم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: ورود جدی به داخلی‌سازی پمپ‌های مورد استفاده در صنعت نفت داشته‌ایم.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: درحال حاضر از تمامی ظرفیت صادرات نفت خام کشور استفاده می‌کنیم و مقدار صادرات نفت خام و میعانات گازی را به بیش از 2 میلیون و 600 هزار بشکه در روز رسانده‌ایم.

وی افزود: صادرات نفت خام ایران که حدود 2 میلیون و 200 هزار بشکه در روز است هم به کشورهای آسیایی و هم به کشورهای اروپایی صورت می‌گیرد و ما همه پول فروش نفت را می‌گیریم.

معاون وزیر نفت با بیان این‌که داخلی‌سازی کالاهای پرکاربرد و اولویت‌دار صنعت نفت در طرح 10 گروه کالایی با قوت در حال پیگیری است، گفت: تا امروز بیش از نیمی از این مسیر طی شده و در تلاشیم تا با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و شناسایی ظرفیت‌های ملی در هر بخش، زودتر به نتایج قابل قبولی در این بخش برسیم که برداشت من این است که در همین دولت خبرهای خوبی در این زمینه خواهیم شنید.

کاردر از تعریف 17 گروه کالایی جدید برای مرحله بعدی داخلی‌سازی کالاهای پرکاربرد و اولویت دار نفتی خبر داد و گفت: در حال حاضر ورود جدی به داخلی‌سازی پمپ‌های مورد استفاده در صنعت نفت داشته ایم به‌طوری‌که اطلاعات شرکت‌های سازنده خارجی و شرکت‌های ایرانی توانمند در داخلی‌سازی این کالاها گرفته شده و در حال برنامه‌ریزی در این زمینه هستیم.

معاون وزیر نفت از برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی در زمینه تجهیزات صنعت نفت به عنوان نقاط عطف تجارت و کسب اطلاعات روز این حوزه نام برد و گفت: وزارت نفت در تلاش است که از هر راه ممکن به شرکت‌های توانمند داخلی کمک کند تا بتوانند با فعال‌تر شدن در زمینه ساخت تجهیزات صنعت نفت، ایران را در سال‌های آتی در بخش ساخت تجهیزات صنعت نفت نام‌آور کنند.

نزدیک‌ترین نمایشگاه مرتبط با تجهیزات صنعت نفت از نظر زمان برگزاری، نهمین دوره نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان است که در روزهای 11 لغایت 14 آبان ماه 96 با همکاری شرکت‌های ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت ملی حفاری ایران و شرکت نمایشگاه‌های خوزستان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی خوزستان در اهواز برگزار می‌شود.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند