کد خبر: 169291

استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی در لیگ قهرمانان آسیا ماندند

وزارت ورزش اعلام کرد که با توافق و حل مشکلات مد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم‌های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی با پرداخت و تعیین تکلیف بدهی‌ها و تامین مدارک و اسناد برای فدراسیون فوتبال، تاییدیه لازم را برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا دریافت کردند.

استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی در لیگ قهرمانان آسیا ماندند
سرویس جامعه -

وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که در پایان مهلت کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم‌های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی با حمایت گسترده و مذاکره و پیگیری فدراسیون فوتبال، با پرداخت و تعیین تکلیف بدهی‌ها و تامین مدارک و اسناد مستند برای ارسال به کنفدراسیون فوتبال آسیا، مجوز حرفه‌ای‌گری خود را برای حضور در مسابقات فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا بدست آوردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، افتخاری مدیر عامل استقلال، این موضوع را تایید کرد و افزود: به هواداران استقلال اعلام می‌کنم که با حمایت دکتر سلطانی‌فر و کمک‌های آقای تاج خوشبختانه دیگر مشکلی از بابت بدهی ۱۵-۲۰ ساله گذشته نیست و این موضوع را پس از بیست سال به صورت ریشه‌ای حل کرده‌ایم تا خیال دوست‌داران استقلال راحت باشد.

حاجی‌بیگی عضو هیات مدیره پرسپولیس هم گفت: خبر گرفتن مجوز حرفه‌ای‌گری و حفظ سهمیه لیگ قهرمانان آسیا خبر خوبی برای دوست‌داران پرسپولیس است و به آنها اعلام می‌کنم به هیچ عنوان دیگر نگرانی وجود ندارد و کمک‌های وزیر ورزش و فدراسیون فوتبال و نظارت بر روند مذاکرات و حل و فصل مشکلات ما با طلبکاران و موارد مد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا، پس از حدود ۱۵ سال بلاتکلیفی، منتهی به این وضعیت مطلوب شد.

حاجی بیگی درباره بدهی مالیاتی پرسپولیس هم گفت: خوشبختانه پیگیری‌های وزیر ورزش و جوانان و مذاکرات ایشان با وزیر اقتصاد و مسئولان محترم سازمان امور مالیاتی این مشکل را تا حدود زیادی مرتفع کرده و امیدورام برای کمک به هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس رسیدگی جدیدی صورت گیرد تا از این بابت هم مشکلی نداشته باشیم.

این اعلام در حالی صورت گرفته که کمیته بدوی تایید صلاحیت حرفه‌ای مستقر در سازمان لیگ باید این مجوز را رسما تایید و اعلام کند و در پی آن کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز با راستی‌آزمایی مدارک مربوط به بدهی‌های باشگاه‌ها، نسبت به حضور یا عدم حضور یک باشگاه فوتبال در لیگ قهرمانان آسیا حکم کند.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.17)
1328.2
2.2
مثقال طلا (%0.84)
619900
5200
سکه امامی (%0.03)
1485750
500
دلار (%0)
4563
یورو (%0)
5719
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.