اصفهان، شیراز و بندرعباس در نوبت توزیع بنزین یورو۴/ برآوردی از کاهش مصرف در گام‌دوم هدفمندی نداریم

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه از درآمدهای فاز دوم هدفمندی رقمی به پالایش و پخش اختصاص نمی‌یابد، گفت: شهرهای اصفهان، شیراز و بندرعباس در اولویت توزیع بنزین و گازوئیل یورو4 قرار دارند. عباس کاظمی اظهارداشت: برآوردی نداریم که اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها چه میزان از مصرف فرآورده‌های نفتی

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه از درآمدهای فاز دوم هدفمندی رقمی به پالایش و پخش اختصاص نمی‌یابد، گفت: شهرهای اصفهان، شیراز و بندرعباس در اولویت توزیع بنزین و گازوئیل یورو4 قرار دارند.

عباس کاظمی اظهارداشت: برآوردی نداریم که اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها چه میزان از مصرف فرآورده‌های نفتی بخصوص بنزین و گازوئیل کم می‌کند.
 
وی با بیان اینکه براساس تبصره 21 لایحه بودجه 93 از اجرای فاز دوم هدفمندی چیزی به پالایش و پخش تعلق نمی‌گیرد،اضافه کرد: ما همه درآمدهای ناشی از افزایش قیمت را به خزانه واریز می‌کنیم و تنها هزینه‌های حمل و نقل و استهلاک مجتمع‌ها را از خزانه دریافت می‌کنیم اما نسبت به فاز اول در فاز دوم هدفمندی درآمدهای پالایش و پخش افزایش نمی‌یابد.
 
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی در ادامه اظهارداشت: در کلان‌شهرهای تهران، کرج و اراک بنزین و گازوئیل یورو4  توزیع می‌شود که امیدواریم تا پایان بهار واحد بنزین‌سازی پالایشگاه اصفهان و تا پایان سال طرح‌های افزایش کیفیت بنزین و گازوئیل بندرعباس به سطح استاندارد یورو4 برسد تا بتوانیم کلان‌شهرهای بیشتری را تحت پوشش توزیع فرآورده‌های یورو4 قرار دهیم.
 
وی ادامه داد: شهرهای اصفهان، شیراز و بندرعباس چون در مسیر تولید و توزیع فراورده‌های استاندارد هستند، در اولویت توزیع بنزین و گازوئیل یورو4 قرار دارند و برای کلان‌شهرهای تبریز و مشهد هم باید برنامه‌ریزی کنیم.
 
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند