اصلاحیه قانون نظام صنفی تعیین تکلیف شود

اصلاحیه قانون نظام صنفی تعیین تکلیف شود

عضو هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران گفت: یکی از خواسته‌های اصناف، اصلاح قانون نظام صنفی است که مدت زیادی معطل مانده و باید زودتر به سرانجام برسد و تعیین تکلیف شود.

بهمن پژوهی درباره مشکلاتی که اصناف با درگیر هستند، اظهار کرد: یکی از خواسته‌های اصناف اصلاح قانون نظام صنفی است که مدت زیادی معطل مانده و باید زودتر به سرانجام برسد و تعیین تکلیف شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، عضو هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران با اشاره به مشکلات مالیاتی که اصناف با آن مواجه هستند، افزود: اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده یکی از خواسته‌های اصناف است که باید اصلاح شود تا اصناف متضرر نشوند همچنین دولت در بخش مالیات به اصناف کمک کند و در صورت امکان یک تنفس دو ساله در این زمینه به آن‌ها بدهد.

وی همچنین درباره دیگر خواسته اصناف گفت: باید در ساختار اتاق اصناف اصلاحاتی صورت بگیرد علاوه بر اینکه مشورت‌هایی را به مسئولان اقتصادی می‌دهد قدرت اجرایی نیز داشته باشد بر این اساس هیات عالی نظارت می‌تواند بخشی از اختیارات اجرایی خود را به اتاق اصناف تفویض کند تا این اتاق با قدرت بیشتری به خدمت رسانی بپردازد.

پژوهی با اشاره به انتخابات هات رئیسه اتاق اصناف ایران خاطرنشان کرد: افرادی که برای هیات رئیسه انتخاب می‌شوند باید با دولت و مجلس تعامل داشته و بتوانند خواسته‌های اصناف را بیان کنند تا گره‌ای از مشکلات اصناف برداشته شود.

عضو هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران با بیان اینکه اعضای هیات رئیسه و رئیس اتاق باید از سطح علمی مناسب برخوردار بوده و مدیریت بحران داشته باشند تا بتواند موضوعات متعددی که به وجود می‌آید را مدیریت کنند، گفت: باید سابقه مدیریت افراد در اصناف بررسی شود به دلیل اینکه فردی که سابقه‌ای در این زمینه نداشته باشد شناختی از مشکلات و چالش‌های اصناف ندارد و کارآیی لازم را نخواهد داشت و به مشکل خواهد خورد.

وی ادامه داد: بهترین روش در انتخابات این است که افراد توانایی خود را در یک رقابت سالم بروز دهند.

 

منبع: میزان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند