موضوعات داغ:

پیامک‌های اعتراضی به واریز نشدن یارانه معیشتی از فردا بررسی می‌شود

پیامک‌های اعتراضی به واریز نشدن یارانه معیشتی از فردا بررسی می‌شود

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه یکی از حق‌های حاکمیت بررسی حساب‌های شخصی مردم است، گفت: از فردا پیامک های اعتراضی به دریافت نکردن یارانه معیشتی بررسی و به آنها پاسخ داده خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، احمد میدری، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه رویکرد دولت در توزیع بسته حمایت معیشتی، حمایت از اقشار آسیب پذیر کشور است، گفت: این بسته حمایتی در سه مرحله پرداخت شده است. این بسته حمایتی به 24 میلیون نفر در کشور پرداخت نشده است. تا کنون نزدیک به 4 میلیون نفر اعتراض خودشان را برای پرداخت این بسته اعلام نموده اند که ما در حال بررسی اطلاعات آن‌ها هستیم.

وی گفت: یکی از حق ‌های حاکمیت بررسی حساب ‌های شخصی مردم است. دولت در بررسی حساب اشخاص از آن‌ها اجازه می‌گیرد. در حذف یارانه ‌ها 270 هزار نفر به این مسئله اعتراض داشتند اما تن‌ها 70 هزار نفر آن‌ها اجازه بررسی حسابشان را دادند و مابقی از دریافت یارانه انصراف دادند.

میدری با بیان اینکه در بررسی حساب بانکی اشخاص هیچگونه عنصر انسانی دخالت ندارد، افزود: شیوه بررسی حساب توسط دولت شبیه سازمان امور مالیاتی کشور نیست. اساسا فردی به حساب اشخاص ورود نمی‌کند. بنابراین کسی اطلاعات واریز به حساب ‌های شخصی را بررسی نمی‌کند.

معاون وزیر کار ادامه داد: از فردا پیامک ‌های اعتراضی بررسی و به آن‌ها پاسخ داده خواهد شد. افرادی که به واریز نشدن این بسته حمایتی به حسابشان اعتراض دارند، می‌توانند در پیامکی اعتراضشان را به وزارت کار و رفاه اجتماعی ارسال کنند. وزارت کار طی پیامکی از آن‌ها اجازه دسترسی به حساب اعلامی‌را می‌گیرد، در صورت که افراد این اجازه را به این وزارتخانه دادند، با بررسی حسابشان به اعتراض آن‌ها پاسخ داده خواهد شد.

میدری با تاکید بر اینکه شیوه آزمون وسعی در بررسی اعتراضات به کار می‌رود، افزود: اطلاعات افراد که شامل شاخص ‌های دارایی، درآمد و هزینه ‌ها است، بررسی می‌شود. سیستم ‌های نرم افزاری با ترکیب شاخصها و بررسی آن‌ها، خانوار‌ها را رتبه بندی می‌کنند. در این سیستم ‌ها بین 5 تا 10 درصد خطا دارد.

این مسئول دولتی بیان کرد: 3 نوع مالیات در کشور گرفته می‌شود، مالیات بر مصرف، مالیات بر سود شرکت ‌ها و مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی. در کشور 14 درصد از مالیات از اشخاص حقیقی گرفته می‌شود. در آمریکا و آلمان بیش از 50 درصد مالیات از اشخاص گرفته می‌شود. این بدین معنی است در کشور‌ها به جای گرفتن مالیات از تولید کننده، تمرکز را برروس اخذ مالیات از اشخاص گذاشته اند.

آزمون وسع قدم مهمی برای برقراری عدالت مالیاتی است

میدری گفت: در ایران 37 درصد مالیات از تولید کننده ‌ها دریافت می‌شود. چرا که ما وضعیت خانوار‌ها را نمی‌توانیم رصد کنیم. در صورت رصد خانوار‌ها اکثر آن‌ها از مالیات معاف می‌شوند. این مسئله باعث می‌شود حداقل مزاحمت برای شرکت ‌های تولیدی ایجاد شود. از طرف دیگر از درآمد خانوار از حدی بیشتر شد، مالیات بر ثروت آن‌ها بسته می‌شود. نتیجه آن نیز رونق تولید و افزایش رفاه مردم است.

وی در پایان گفت: آزمون وسع قدم مهمی برای برقراری عدالت مالیاتی است. این کار نیز به طور جدی در دستور کار دولت می‌باشد.

منبع: تسنیم

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند