سخنگوی حمایت معیشتی کرونا در گفتگو با تجارت‌نیوز:

امکان اعتراض به واریز نشدن یارانه کرونا هست؟

بسیاری از متقاضیانی که خود را واجد شرایط دریافت یارانه 100 هزار تومانی می‌دانند ولی به حسابشان واریز نشده به دنبال ثبت اعتراض هستند اما سخنگوی حمایت معیشتی کرونا می‌گوید که امکان اعتراض وجود ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، اولین نوبت از یارانه کرونا جمعه گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد و 34 میلیون نفر این کمک بلاعوض را دریافت کردند. این یارانه برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی 120 هزار تومان و به دیگر افراد 100 هزار تومان به‌ازای هر نفر واریز شد.

اما متقاضیان بسیاری نسبت به عدم دریافت این یارانه معترض هستند، آنها می‌گویند که شرایط دریافت این یارانه را داشته‌اند اما برایشان واریز نشده و به دنبال این هستند که اعتراض خود را ثبت کنند.

حسین میرزایی، سخنگوی حمایت معیشتی کرونا در گفتگوی زنده اینستاگرامی ضمن اعلام این که امکان اعتراض برای دریافت بسته حمایت معیشتی وجود ندارد، به تجارت‌نیوز گفت: امکان دارد فردی هم حقوق‌بگیر باشد اما زندگی‌ راحتی نداشته باشد و مثلا مبلغ زیادی در ماه بابت اجاره بپردازد. ما نمی‌توانیم همه افراد را تک به تک بررسی کنیم و امکان کمک به تمام این افراد وجود ندارد. اکنون بحث امکان اعتراض مطرح نیست. ۳۴ میلیون فرد دارای اولویت انتخاب و مشمول شده‌اند.

میرزایی افزود: امیدواریم و در حال پیگیری هستیم که بودجه بیشتری تعلق بگیرد. ما به اطلاعات مردم واقف‌تریم. مطلع هستیم که میانگین تراکنش ماهانه اعضای خانوار چقدر بوده است ولی شاید خود فرد به طور دقیق نداند. سه میلیون و ۷۰ هزار اعتراض در جریان وام یک میلیون تومانی داشتیم که یک میلیون و ۱۷۶ هزار نفر بعد از اعتراض‌ها مشمول شدند. اما این طرح متفاوت است و نیاز به درخواست و اعتراض نیست، زیرا افراد طبق اطلاعات سیستمی در اولویت قرار گرفته‌اند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند