اعطای تسهیلات برای پرورش ماهیان خاویاری

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اعلام سرمایه‌گذاری در ۶ پروژه تولید ماهیان خاویاری در استان مازندران، رتبه استان را در استفاده از تسهیلات سرمایه‌گذاری این بخش، پس از استان گیلان دوم اعلام و تصریح کرد: تسهیلات اعطاشده در توسعه بخش روستایی موثر خواهد بود.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: پرداخت تسهیلات برای توسعه پرورش ماهیان خاویاری در شمال کشور رونقی خوبی در این حوزه ایجاد کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد سعیدی کیا در مراسم اعطای ۱۳۵۰ فقره از اسناد علوی در روستای طوله کلای آمل با اشاره به اینکه با دستور رهبری، هیات امنایی برای واگذاری املاک علوی به مردم تشکیل و دستورالعمل واگذاری تصویب شد، اظهار کرد: در استان مازندران در شش مرحله قریب به ۶۶۰۰ سند املاک علوی به‌صورت رایگان به مردم واگذار شد که ارزش این املاک تقریبا ۱۹۰ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه از مردم نیز تقاضا داریم برای دریافت سند به نمایندگی بنیاد مستضعفان مراجعه کنند، گفت: ۹۵ درصد اسناد املاک علوی به‌صورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد. زمان نام‌نویسی و ثبت درخواست مردم تا پایان سال گذشته بود اما امسال نیز این فرصت به مردم داده شد تا بتوانند تشکیل پرونده داده و اسناد خود را دریافت کنند.

سعیدی کیا با اشاره به اقدامات اشتغالزایی صورت گرفته در بنیاد مستضعفان در استان مازندران اظهار کرد: در طی دو سال گذشته به ازای هر سال ۲۰ میلیارد تومان و مجموعا ۴۰ میلیارد تومان اعتبار اشتغالزا در استان مازندران سرمایه‌گذاری شده است.

وی افزود: در زمینه توسعه پرورش ماهیان خاویاری در شمال کشور ۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای تولید ۲۰ تن گوشت انجام شده و امیدواریم با این اعتبارات به رونق تولید ماهیان خاویاری کمک کنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه خاویار ایران شهرت جهانی دارد و با کمک به توسعه آن از طریق مردم می توان اشتغالزایی و درآمد خوبی کسب کرد، گفت: ورود مردم به صحنه اقتصادی کشور موجب رونق تولید و رفع نیازهای جامعه می‌شود و تجربه‌ای که در اعطای تسهیلات صورت گرفته این امر را به خوبی نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: تسهیلات اعطایی بنیاد مستضعفان با پنج درصد یارانه و پنج درصد نیز از محل اعتبارات معاونت مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری مجموعا ۱۰ درصد حمایت برخوردار می‌شود.

سعیدی کیا با اعلام سرمایه‌گذاری در ۶ پروژه تولید ماهیان خاویاری در استان مازندران، رتبه استان را در استفاده از تسهیلات سرمایه‌گذاری این بخش، پس از استان گیلان دوم اعلام و تصریح کرد: تسهیلات اعطاشده در توسعه بخش روستایی موثر خواهد بود.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند