کد خبر: 127374

افزایش تقاضای جهانی برای طلا،قیمت را بالا برد

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز گذشته با ۰.۵۳ درصد افزایش به ۱۲۴۹ دلار و ۲۰ سنت رسید. به گزارش رویترز، در حالی که عدم قطعیت در مورد برنامه های مالیاتی و سرمایه گذاری ترامپ و نتایج مجموعه ای از انتخابات ها در اروپا، تقاضا برای خرید طلا به عنوان یک محل سرمایه

سرویس گزیده‌ها -

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز گذشته با ۰.۵۳ درصد افزایش به ۱۲۴۹ دلار و ۲۰ سنت رسید.
به گزارش رویترز، در حالی که عدم قطعیت در مورد برنامه های مالیاتی و سرمایه گذاری ترامپ و نتایج مجموعه ای از انتخابات ها در اروپا، تقاضا برای خرید طلا به عنوان یک محل سرمایه گذاری امن را افزایش داده، قیمت طلا روز جمعه افزایش داشت و در مسیر رشد ۸.۲ درصدی سه ماهه قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۵۳ درصد افزایش به ۱۲۴۹ دلار و ۲۰ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز ۰.۲۶ درصد افزایش یافت و به ۱۲۵۱ دلار و ۲۰ سنت رسید.

یوئیچی ایکه میزو، تحلیلگر استاندارد بانک در توکیو گفت: «در کوتاه مدت، عواملی نظیر تقویت ارزش دلار می تواند قیمت طلا را به حدود ۱۲۳۰ دلار کاهش دهد.»

دلار آمریکا به لطف انتشار آمارهای بهتر از حد انتظار از اقتصاد این کشور، دیروز در مسیر ثبت بهترین هفته خود در سال جاری میلادی قرار داشت. آمارهایی که نشان می داد بزرگترین افزایش سالانه نرخ تورم در حدود ۵ سال گذشته در آقتصاد آمریکا رخ داده و اظهارات امیدوار کننده رئیس فدرال رزرو شعبه نیویورک موجب شد تا امیدها به افزایش بیشتر نرخ بهره در سال جاری میلادی بیشتر شود.

تقویت ارزش دلار موجب گرانتر شدن طلا برای دارندگان سایر ارزها می شود، در حالی که افزایش نرخ بهره منجر به افزایش ارزش اوراق قرضه دولت آمریکا و کاهش تقاضا برای طلا می گردد.

اما تردید ها در مورد این که ترامپ می تواند کاهش مالیات ها و سرمایه گذاری های زیرساختی خود را عملی کند یا نه و همچنین چشم انداز مبهم سیاسی در اروپا موجب تقویت قیمت طلا شده است. تام کندال، تحلیلگر استاندارد بانک گفت، شکست ترامپ در پیشبرد طرح های محرک اقتصادی اش، شانس افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن را کاهش خواهد داد.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.14)
1331.7
1.83
مثقال طلا (%0)
608100
0
سکه امامی (%0)
1502500
0
دلار (%0)
4434
0
یورو (%0)
5572
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.