افزایش تولید ۴۷۲ هزار تن کلزا به ظرفیت کشور

افزایش تولید ۴۷۲ هزار تن کلزا به ظرفیت کشور

یک مقام مسئول در حوزه کشاورزی بیان کرد که در پایان برنامه سه ساله، ۴۷۲ هزار تن به ظرفیت تولید کلزای کشور افزوده می‌شود.

یک مقام مسئول در حوزه کشاورزی، با بیان اینکه در پایان برنامه سه ساله، ۴۷۲ هزار تن به ظرفیت تولید کلزای کشور افزوده می‌شود، اظهار داشت: ناوگان مکانیزاسیون مزارع کلزا تجهیز می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، سید صدراله پرهیزگار در حاشیه مراسم شکرگزاری برداشت برنج به روش مکانیزه گفت: در راستای منویات مقام معظم رهبری و با هدف افزایش ضریب امنیت غذایی، نسبت به تهیه و اجرای دو طرح توسعه کشت و افزایش عملکرد دانه روغنی کلزا اقدام شده است.

یک مقام مسئول در حوزه کشاورزی تصریح کرد: با هدف کاهش وابستگی کشور به واردات دانه های روغنی، روغن و کنجاله و حرکت در مسیر خودکفایی اقدام به تهیه و اجرای این طرح‌ها کردیم.

پرهیزگار با اعلام میزان سطح پیش‌بینی شده برای استان‌های گیلان و مازندران گفت: برنامه سال اول در استان‌های گیلان و مازندران کشت کلزا به میزان ۸ هزار هکتار در اراضی شالیزاری فاقد کشت دوم است.

وی ادامه داد: طرح افزایش عملکرد در استان‌های اردبیل و همدان به ظرفیت هزار هکتار اجرا خواهد شد.

پرهیزگار مدیر این پروژه ملی اقتصاد مقاومتی توسعه و افزایش عملکرد کشت کلزا، ضمن ارائه این خبر گزارش داد: این طرح‌های افزایش سطح و برداشت کلزا که به طرح گذر از تحریم نیز معروف است ۳ ساله اجرا می‌شود.

وی یادآور شد: با زیرکشت بردن ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری فاقد استفاده در کشت دوم و اختصاص این ظرفیت به کشت کلزا، میزان ۴۷۲ هزار تن کلزا نیز به ظرفیت تولید کشور افزوده می‌شود.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند