افزایش دوباره قیمت لبنیات

تعرفه ۴۰ درصدی صادرات لبنیات به عراق چهار ساله است

کارخانه‌های لبنی برای چندمین بار از سال گذشته و علی‌رغم تاکید رئیس‌جمهور بر افزایش نیافتن قیمت‌ها، لبنیات را گران کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در حالی که حسن روحانی به وزیران صمت و جهاد کشاورزی هشدار داده بود که قیمت محصولات اساسی بیش از این افزایش نیابد، اما باز هم افزایش‌های شدید قیمت در همه اقلام وجود داشته به طوری که در خریدهای روزانه این بالا رفتن قیمت را می‌توان کاملا حس کرد.

رئیس‌جمهور اوایل امسال خطاب به وزرای دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و صمت که کالاهای مصرفی و اساسی تحت مدیریت آنها است، گفت: قیمت کالاها به حد کافی در سال گذشته افزایش یافته و مراقبت کنید که قیمت‌ها بیش از این افزایش نیابد.

با وجود این، کارخانه‌های لبنی که چند بار در سال گذشته قیمت انواع محصولات لبنی را افزایش داده بودند، به تازگی دوباره قیمت‌ها را بالا برده‌اند؛ به گونه‌ای که قیمت شیر بطری یک لیتری کم‌چرب از هفت هزار تومان به ۹۵۰۰ تومان افزایش یافته است.

همچنین قیمت ماست یک کیلویی کم چرب از ۷۶۰۰ تومان به ۸۸۰۰ تومان جهش یافته است.

البته در این میان تولیدکنندگان لبنیات سنتی هم که از سال‌های گذشته به دلیل ارزانی و ظاهر خوشمزه توانسته بودند مشتریان زیادی برای خود جذب کنند، قیمت محصولات خود را افزایش داده‌اند.

گاوداری‌ها نیز شیر را گران کرده‌اند به طوری که هر یک کیلوگرم شیر گاو را از کیلویی ۶۲۰۰ به ۶۷۵۰ تومان افزایش داده‌اند.

مسئولان اتحادیه‌ها و انجمن‌های لبنی در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره دلیل افزایش قیمت‌ها توضیحی ندادند آنها سال‌هاست با استفاده از این روش و به صورت چراغ خاموش در بی‌خبری مردم و رسانه‌ها، قیمت‌ها را افزایش می‌دهند.

منبع: فارس

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند