کد خبر: 232346

اشتاین‌مایر

افزایش ریسک رویارویی آمریکا و روسیه با حمله به سوریه

رئیس‌جمهور آلمان خواهان پایان دادن به شیطانی نشان دادن روسیه و مردم این کشور شده و همچنین گفت کشورش باید اقدامات بیشتری برای کاهش تنش‌ها با روسیه با توجه به سوابق منحصر به فردی که در رابطه دو کشور وجود دارد، انجام دهد.

سرویس جامعه -

فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس‌جمهور آلمان در اظهاراتی گفت: حملات هوایی تحت رهبری آمریکا در نخستین ساعات روز شنبه به سوریه «ریسک رویارویی مستقیم» آمریکا و قوای روسیه در میدان جنگ سوریه را افزایش داد.

به گزارش تجارت‌نیوز٬ اشتاین‌مایر در مصاحبه‌ای با روزنامه بیلد گفت: ما وارد مرحله بعدی تشدید تنش در روابط روسیه و آمریکا شده‌ایم. صرف‌نظر از ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه ما نمی‌توانیم تمامیت این کشور اعم از مردم آن را به عنوان دشمن اعلام کنیم. تاریخ ما چیزی غیر از این را می‌گوید و مسائل بسیار مهم خیلی زیادی وجود دارد.

رئیس‌جمهور آلمان همچنین مناقشه مربوط به مسمومیت سرگئی اسکریپال، مامور اطلاعاتی سابق روسیه در انگلیس را یک «حادثه خیلی جدی» توصیف کرد.

او گفت: انزجار فزاینده میان روسیه و غرب باید موجب نگرانی ما شود؛ چراکه تبعاتی دارد که خیلی فراتر از این مورد خواهد بود. عملا دیگر هیچ پایه و اساسی برای اعتماد وجود ندارد.

اشتاینمایر درباره جنگ در سوریه گفت: آنچه که خیلی مهم است این است که سیاست‌های خرد امتیازگیری جلوی یک راه حل واقعی را می‌گیرد و دور شدن غرب و روسیه از یکدیگر یک چالش واقعی برای سیاست مسئولانه است. البته شما نمی‌توانید بدون همسایگان منطقه‌ای در پایان به راه حلی دست پیدا کنید اما ابتدای این روند با اقدام آمریکا و روسیه شروع می‌شود و پوتین و ترامپ به جهان بدهکارند تا این گام اول را بردارند.

این در حالی است که هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان در مواضعی مغایر با این اظهارنظرهای اشتاینمایر از روسیه به خاطر آنچه که او «فرض گرفتن دست داشتن مسکو در حمله سایبری دسامبر گذشته به وزارت خارجه» آلمان خواند، انتقاد کرد.

 

 

منبع:راشاتودی

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.71)
1335.8
9.4
مثقال طلا (%0.22)
735100
1600
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.