مدیر فنی سهام عدالت در گفتگو با تجارت‌نیوز:

افزایش سرمایه سهام عدالت کی اعمال می‌شود؟

افزایش سرمایه سهام عدالت کی اعمال می‌شود؟

مدیر فنی سهام عدالت در خصوص افزایش سرمایه نمادهایی که در سبد سهام عدالت حضور دارند گفت: به زودی افزایش سرمایه اعمال می‌شود.

بیش از چند هفته از افزایش سرمایه چند نماد بورسی سبد سهام عدالت می‌گذرد، اما این تغییرات در پرتفوی سهامداران اعمال نشده، به همین خاطر نیز ارزش اعلامی برای سهام عدالت متفاوت است.

محمود حسنلو، مدیر فنی سهام عدالت در خصوص افزایش سرمایه نمادهایی که در سبد سهام عدالت قرار دارند به تجارت‌نیوز گفت: بخش ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی روی این موضوع کار می‌کنند و به زودی به سبد سهام عدالت اضافه می‌شود.

36 نماد بورسی در سبد سهام عدالت قرار دارد که تعداد سهم هر نماد برای سهامداران متفاوت است، اما بیشتر سهامداران برگه‌های سهام 532 هزار تومانی یا یک میلیون تومانی دارند.

پس از آزادسازی سهام عدالت سه نماد فارس، شتران و شپنا افزایش سرمایه داشتند و قیمت هر سهم‌ آنها بعد از افزایش سرمایه نصف شده است و قرار بوده تا تعداد سهم‌های این نمادها در پرتفوی سهامداران عدالت دو برابر شود.

در پایان معاملات روز 24 آبان ماه ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی با احتساب این افزایش سرمایه‌ها 11 میلیون و 300 هزار تومان شد. اگر افزایش سرمایه‌ها این نمادها اعمال نشود ارزش سهام عدالت حدود 9 میلیون تومان خواهد بود.

آخرین اخبار مربوط به سهام عدالت را در صفحه سهام عدالت تجارت‌نیوز بخوانید.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند