افزایش صادرات سنگ آهن ایران به چین

صادرات سنگ آهن ایران به چین، در ماه ژانویه با ۲۹ درصد افزایش به ۱.۵۴ میلیون تن رسید. ایران پنجمین تامین‌کننده بزرگ سنگ آهن چین محسوب می‌شود.

افزایش صادرات سنگ آهن ایران به چین

در حالی که تولید کنندگان فولاد در چین در آستانه تعطیلات یک هفته‌ای سال نوی چینی در حال افزایش ذخایر خود هستند، آمارهای موسسه تامسون رویترز حاکی است، واردات سنگ آهن چین در ماه ژانویه به ارقام بالایی رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این گزارش، میزان واردات سنگ آهن چین از طریق دریا در ماه گذشته میلادی به ۹۳٫۷ میلیون تن رسید. میزان واردات در ماه فوریه نیز تاکنون از مرز ۷۰ میلیون تن عبور کرده است.

این در حالی است که میزان واردات سنگ آهن چین در ماه دسامبر ۸۴٫۱۴ میلیون تن اعلام شده بود. میزان واردات در ماه ژانویه بالاترین رقم ۶ ماه اخیر محسوب می‌شود و تنها اندکی از ۹۴٫۵۴ میلیون تنی است که چین در ماه نوامبر وارد کرده بود.

میزان واردات سنگ آهن چین از ایران، در ماه ژانویه با ۲۹ درصد افزایش به ۱٫۵۴ میلیون تن رسید.

ایران پنجمین تامین‌کننده بزرگ سنگ آهن چین محسوب می‌شود. به گفته کیوان جعفری تهرانی، مدیر شرکت ایرانی جامع تجارت، در آستانه افزایش تعرفه صادرات از ماه آینده، صادر کنندگان ایرانی محموله‌های بیشتری را صادر کرده‌اند.

چین در سال ۲۰۱۷ مجموعا ۱٫۰۷۴ میلیارد تن سنگ آهن وارد کرد که رقمی بی‌سابقه محسوب می‌شد. بیش از ۶۰ درصد این رقم از استرالیا و حدود ۲۰ درصد از برزیل تامین شده است.

 

منبع: رویترز


این مطلب را به اشتراک بگذارید