افزایش صادرات محصولات کشاورزی با کشت گلخانه‎ای امکان‌پذیر است

افزایش صادرات محصولات کشاورزی با کشت گلخانه‎ای امکان‌پذیر است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان مزایای کشت گلخانه‌ای گفت: برای افزایش صادرات محصولات کشاورزی باید تولید محصولات را از فضای باز به سمت کشت گلخانه‌ای ببریم.

کریم ذوالفقاری روز سه‌شنبه افزود: ارز آوری صادراتی، تولید ۱۰ برابری محصولات کشت گلخانه‌ای به نسبت فضای باز، اشتغال زایی ۱۰ نفر به ازای هر هکتار و افزایش راندمان آبی از مزایای محصولات گلخانه‌ای در اراضی کشاورزی می‌باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی اضافه کرد: تولید محصولات کشاورزی در فضای بسته و گلخانه‌ای صرفه اقتصادی دارد و به لحاظ کیفیت مناسب آن می‌توان به سایر کشورها صادر کرد.

وی اظهارداشت: کشورهای همسایه خواهان محصولات کشاورزی ایران هستند اما تولیدات کشاورزی در فضای باز به دلیل نداشتن استانداردهای لازم، امکان صادرات ندارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه احداث گلخانه در اراضی کشاورزی سودآور و توجیه اقتصادی دارد، تصریح کرد: بخش کشاورزی کمترین واحدهای تولیدی نیمه تعطیل و تعطیل را دارد و یکی از اصلی‌ترین استراتژی‌های سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در سالجاری توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در جهت مصرف بهینه آب است.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: کشور روسیه و سایر کشورهای همسایه خواهان محصولات کشاورزی گلخانه‌ای ایران هستند و پول خوبی هم از این بابت می‌پردازند و باید برای افزایش صادرات محصولات کشاورزی را به سمت کشت گلخانه‌ها ببریم.

وی یادآور شد: هر هکتار تجهیز سامانه‌های نوین آبیاری، تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی به همراه دارد و کشاورزان باید از این فرصت استثنایی استفاده کنند.

 

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند