یک‌ هزار و ۶۰۰ نفر به ظرفیت پذیرش رشته‌های تجربی اضافه شد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: یک هزار و ۶۰۰ نفر به ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها در رشته پزشکی اضافه شده که دانش آموختگان آن متعهد به خدمت در مناطق محروم می‌شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور روز چهارشنبه با دانشجویان دانشگاه بین‌الملل امام خمینی (ره) دیدار کرد.

عبدالرسول پورعباس در این دیدار گفت: برای کنکور سال تحصیلی جاری در استان قزوین بیش از ۲۱ هزار داوطلب در پنج گروه آزمایشی و در کشور بیش از یک میلیون و ۴۸۰ هزار داوطلب داریم.

براساس گزارش ایرنا، پورعباس افزود: دفترچه آزمون سراسری نیز برای حفظ آرامش، آسایش، راحتی، سرعت عمل و امنیت به سه دفترچه و پاسخنامه تفکیک می‌شود.
هر دفترچه و پاسخنامه اختصاصی در اختیار داوطلبان و در یک لفافه پلاستکی قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر طیف عظیمی از داوطلبان در رشته تجربی متقاضی هستند که کمترین ظرفیت را در این گروه داریم. رتبه بعد متعلق به گروه انسانی و ریاضی است.

همچنین گروه هنر و زبان در رتبه بعدی قرار دارند.

او افزود: در استان قزوین تمایل داوطلبان به سمت گروه ریاضی و زبان های خارجه خیلی کم است که نشان می‌دهد در حوزه آموزش و پرورش باید فعالیت و تشویق صورت گیرد و عوامل انگیزیشی ایجاد شود تا داوطلبان به سمت این گروه‌ها هدایت شوند.

وی گفت: استان قزوین در رشته ریاضی جزو استان‌های انتهای جدول است. درحالیکه در رشته تجربی و انسانی در رتبه ۱۲ و ۱۳ قرار دارند. این روند نشان می‌دهد آموزش تحصیلی باید در این مسیر صورت گیرد تا در آینده از لحاظ توازن نیروی تخصصی در سطح استان و کشور با مشکل مواجه نشویم.

 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند