افزایش قیمت آب و برق پرمصرف‌ها در سال آینده

نماینده مجلس شورای اسلامی درخصوص افزایش قیمت آب و برق و گاز در سال آینده گفت: این افزایش تعرفه که در بودجه پیش‌بینی شده است مربوط به خانواده‌های پرمصرف است.

نماینده مجلس شورای اسلامی درخصوص افزایش قیمت آب و برق و گاز در سال آینده گفت: این افزایش تعرفه که در بودجه پیش‌بینی شده است مربوط به خانواده‌های پرمصرف است.

به گزارش تجارت‌نیوز، سیدراضی نوری، نماینده ی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با رادیو درخصوص افزایش قیمت آب، برق و گاز در سال آینده گفت: در برنامه بودجه‌ای که هر ساله دولت به مجلس تقدیم می‌کند هر ساله درصدی به تعرفه قبوض افزوده می‌شود تا بتوان از بودجه آن گازرسانی،‌ برق‌رسانی و لوله‌کشی آب به مناطقی که از آن بی‌بهره هستند‌ انجام داد.

وی با بیان اینکه این افزایش تعرفه که در بودجه پیش‌بینی شده است مربوط به خانواده‌های پرمصرف است گفت: این افزایش تعرفه در قبوض مختص این دولت نیست و در همه دولت‌ها نیز مرسوم بوده است.

این نماینده مجلس در مورد سخنان حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه و نماینده مردم همدان؛ در مخالفت با آنکه گفته بود «در برنامه ششم توسعه چنین مجوزی نداده بودیم که اختیار افزایش قیمت آب، برق و گاز را به‌طور مطلق به دولت واگذار کنیم؛ اگر قرار باشد به این ترتیب قیمت آب، برق و گاز افزایش یابد، مسئولیت آن به‌طور کامل بر دوش مجلس می‌افتد»، گفت:‌ معمولا برای هر طرح و لایحه‌ای که به مجلس برای اخذ رای آورده می‌شود هیئت‌رئیسه آن طرح و لایحه را کنترل می‌کند که اگر خلاف قانون اساسی و خلاف سیاست‌های کلی نظام تشخیص داد یا با اعتراض نمایندگان روبرو شد اعلام رای‌گیری کند و در این صورت آن را متوقف می کند تا اصلاحات مورد نظر در آن صورت گیرد که در مورد این لایحه چنین اتفاقی صورت نگرفت.

وی در پاسخ به این سوال که وقتی اختیارات کلی در این زمینه به دولت واگذار شد نمایندگان با چه ابزاری می‌توانند به اعتراضات مردم در این زمینه ورود کنند گفت:‌ افزایش قبوض بر اساس ضابطه جلو می‌رود و بودجه حاصل از آن صرف آبادانی شهرها و روستاها می‌شود.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند