کد خبر: 202840

افزایش مبادلات تجاری ایران و آذربایجان

وزیر اقتصاد آذربایجان در حاشیه مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت، حجم مبادلات تجاری بین ایران و آذربایجان در سال ۲۰۱۷ رشدی ۳۰ درصدی داشته است.

سرویس کسب‌وکار -

شاهین مصطفایف، وزیر اقتصاد آذربایجان در حاشیه مراسم میهمانی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت، حجم مبادلات تجاری بین ایران و آذربایجان در سال ۲۰۱۷ رشدی ۳۰ درصدی داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی خاطرنشان کرد: در کوتاه‌مدت و در بازه زمانی اجرای فاز نخست کریدور حمل‌ونقل شمال ــ جنوب یک خط ریلی احداث از روی رودخانه آستارا احداث شده و به بهره‌برداری رسیده است.

در حال حاضر مذاکرات در خصوص تامین مالی و احداث فاز دوم این کریدور یعنی راه‌آهن رشت به آستارا ادامه دارد. آذربایجان از فعالیت‌های انجام‌شده در این مسیر در داخل خاک ایران حمایت می‌کند.

وزیر اقتصاد آذربایجان اضافه کرد: طی ۴ سال گذشته، ۱۰ دیدار بین رؤسای دولت‌ها و بیش از ۱۰۰ دیدار دوجانبه برگزار شده، و بیش از ۴۰ سند همکاری به امضا رسیده است.

راه‌آهن رشت ــ آستارا یک بخش کلیدی از کریدور بین‌المللی حمل‌ونقل شمال ــ جنوب است که هدف از آن اتصال شمال اروپا به جنوب شرق آسیاست. این کریدور راه‌آهن کشورهای ایران، آذربایجان و روسیه را به هم متصل می‌کند.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.