کد خبر: 165780

افزایش نرخ بیمه شخص ثالث برای رانندگان حادثه‌ساز

نرخ بیمه شخص ثالث کسانی که تخلف آن‌ها منجر به نمره منفی و ثبت در راهنمایی و رانندگی می‌شود، تا ۳۰ درصد بیشتر می‌شود.

سرویس بازار -

رئیس کل بیمه مرکزی ایران گفت: نرخ بیمه شخص ثالث برای رانندگان حادثه‌ساز و خطرآفرین تا ۳۰ درصد بیشتر از سایر رانندگان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از صداوسیما؛ عبدالناصر همتی افزود: هدف از اجرای نرخ جدید بیمه براساس ماده ۱۸ قانون بیمه شخص ثالث، بهبود کیفیت رانندگی و کمک به کاهش حوادث ناشی از رانندگی در کشور است.

وی با بیان این‌که نرخ حق بیمه شخص ثالث متناسب با وضع راننده و تعهداتی که هنگام رانندگی برای خود و جامعه ایجاد می کند، خواهد بود، گفت: پیش‌بینی شده است نرخ بیمه شخص ثالث کسانی که تخلف آن‌ها منجر به نمره منفی و ثبت در راهنمایی و رانندگی می‌شود، تا ۳۰ درصد بیشتر می‌شود و در مقابل نرخ بیمه کسانی که دوره‌های رانندگی ایمن را نزد راهنمایی و رانندگی بگذرانند تا ۱۰ درصد کاهش می‌یابد.

این مقام مسئول با بیان این‌که با ابلاغ این قانون تا چند روز آینده، نرخ بیمه شخص ثالث با قیمت‌های جدید محاسبه و به اجرا گذاشته می‌شود، گفت: انواع و اقسام جرائم و تخفیف‌ها در قانون جدید پیش‌بینی شده است؛ پیش از این اگر کسی ۷ تا ۱۰ سال تخلف نداشت با یک بار تصادف تمام تخفیف‌ها از بین می‌رفت ولی در قانون جدید پیش‌بینی شده است بخشی از تخفیف‌ها از بین برود.

همتی اظهار کرد: نرخ جدید بیمه شخص ثالث در مجموع کمک می‌کند رانندگی بهتری در کشور انجام و حق بیمه مقداری واقعی‌تر و عادلانه‌تر شود.

وی با بیان این‌که تقسیط‌ها، جریمه‌ها و تخفیف‌های بیمه در ماده ۱۸ مشخص می‌شود، گفت: آئین‌نامه این قانون که ۱۱ ماده و چندین تبصره دارد هفته گذشته به تصویب دولت رسید.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.