افزایش ورود گردشگر از مرز آستارا

افزایش ورود گردشگر از مرز آستارا

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: با برگزاری هفته‌های فرهنگی گیلان در جمهوری آذربایجان، شاهد افزایش ورود گردشگر خارجی به استان از مرز آستارا خواهیم بود.

حمیدرضا آذرپور، در نشست خبری همایش تخصصی واکاوی فرهنگ دریایی کرانه‌های جنوبی خزر که در سالن آمفی تئاتر شهرداری آستارا برگزار شد، اظهار کرد: اقدامات خوبی در مرز آستارا انجام شده که یکی از آن شبانه روزی شدن گمرک زمینی این شهرستان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه این اقدام به تقویت مناسبات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان کمک می‌کند، ادامه داد: با برگزاری هفته‌های فرهنگی گیلان در جمهوری آذربایجان، شاهد افزایش ورود گردشگر خارجی به استان از مرز آستارا خواهیم بود.

آذرپور افزود: در این هفته‌ها برنامه‌های هنری و فرهنگی زیادی در آستاراهای دو کشور و سایر شهرها برگزار می‌شود که توانمندی‌های استان گیلان را در آن کشور تبیین می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه به طور متوسط شاهد ورود سالانه 30 میلیون گردشگر به استان گیلان هستیم، خاطر نشان کرد:80 درصد آنها از طبیعت، دریا و سایر مواهب‌های خدادادی گیلان بازدید می‌کنند و باید با مغتنم شمردن فرصت دریا و نوار ساحلی، برای پیشبرد هدف‌های گردشگری استان قدم‌های موثری برداریم که مشارکت بخش خصوصی نقش ویژه‌ای را در این زمینه دارد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به اهمیت دریا و نوار ساحلی در استان اشاره کرد و گفت: شهرستان مرزی بندر آستارا از مناطق مستعد در حوزه گردشگری و بوم گردی استان می‌باشد و با ایجاد شناگاه های مدرن، در آینده تأثیر آن را در جذب گردشگر بیش از پیش خواهیم دید.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند