افزایش ۴.۴ درصدی تعداد مسافران دریایی

افزایش ۴.۴ درصدی تعداد مسافران دریایی

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: از ابتدای سال جاری تا 12 اسفند‌ماه در مجموع 18 میلیون و 731 هزار نفر سفر دریایی انجام شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 4.4 درصد افزایش نشان می‌دهد.

هادی حق‌شناس روز سه‌شنبه در سخنانی افزود: آمارها نشان می‌دهد تعداد مسافران دریایی از ابتدای فروردین تا 12 اسفند ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 796 هزار نفر افزایش یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: سال گذشته در این مدت 17 میلیون و 934 هزار نفر مسافر دریایی داشتیم و در این بخش تنها آمارهای سازمان بنادر و دریانوردی قابل استناد است و نباید آمارهای غیررسمی ملاک عمل قرار گیرد.

حق‌شناس با اشاره به اینکه بنادر شهیدحقانی، شهید باهنر، شهید ذاکری، پهل، لافت، هرمز و کیش از بنادر فعال در زمینه مسافر دریایی به شمار می‌روند، بیان کرد: به طور کلی در بنادر شمالی خط مسافری دریایی وجود ندارد و خطوط مسافری دریایی کشور در جنوب فعال است.

هر سال از 25 اسفند تا 15 فروردین ماه در ایام تعطیلات نوروزی سفرهای دریایی در بنادر جنوب کشور افزایش می‌یابد و سازمان بنادر و دریانوردی با برنامه‌ریزی مناسب بر عملکرد شناورهای مسافری نظارت می‌کند تا از هرگونه بروز سوانح دریایی جلوگیری کند.

 

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند