افزایش ۱٫۵ برابری قیمت پیله ابریشم در سال‌جاری

افزایش ۱٫۵ برابری قیمت پیله ابریشم در سال‌جاری

استاندار گیلان گفت: خوشبختانه در سال جاری قیمت پیله ابریشم نسبت به سال گذشته حدودا ۱٫۵ برابر افزایش داشته است.

«مصطفی سالاری» در جریان بازدید از اولین برداشت پیله ابریشم در شهرستان لاهیجان، اظهار کرد: با توجه به درخواست کشاورزان درخصوص افزایش تعرفه واردات موفق شدیم این مهم را محقق کنیم و معتقدیم باید به نحوی عمل کنیم که زنجیره کامل صنعت نوغانداری حمایت و پشتیبانی شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، استاندار گیلان تولید نخ و محصولات دیگر نظیر پوشاک را از جمله فعالیت‌های لازم قلمداد کرد و گفت: باید خطوط تولید و تکنولوژی داخلی این محصولات نوسازی و بروزرسانی شود.

وی، کنترل تعرفه واردات با هدف افزایش قیمت فروش پیله ابریشم و کاهش هزینه تمام شده محصول را دو امر مهم دانست که از طریق کمیته نوغانداری استان قابل پیگیری است.

سالاری، با تأکید بر لزوم افزایش ظرفیت تولید در استان، تصریح کرد: صنعت نوغانداری گیلان در سطح کشور پیشتاز است.

وی با بیان این‌که خوشبختانه در سال جاری قیمت پیله ابریشم نسبت به سال گذشته حدودا ۱٫۵ برابر افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: البته معتقدیم این افزایش برای رونق کسب و کار نوغانداران کافی نیست و در تلاشیم تا ارتقای بیشتری پیدا کند.

این مقام مسئول، با بیان این‌که زمینه رشد و ترقی این صنعت در استان از حیث دانش علمی و ظرفیت انسانی بالا است، خاطرنشان کرد: در تلاشیم با رفع موانع موجود شاهد رشد و اعتلای این صنعت مهم استان باشیم.

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند