کد خبر: 140390

الزام ثبت شناسنامه و نصب شناسه برای موبایل از ۳۱ خرداد

موبایل و سایر تجهیزات ارتباطی مکلف به ثبت شناسنامه و نصب شناسه در تابستان بر اساس سه اولویت زمان‌بندی صورت گرفته شدند.

سرویس گزیده‌ها -

به گزارش تجارت‌نیوز، براساس دستورالعمل اجرایی «ثبت شناسنامه و اخذ و نصب شناسه کالا»، طبق ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و آیین‌نامه اجرایی آن، دستگاه‌های ذی‌ربط و مشمولین دریافت شناسه کالا اعم از واردکنندگان و تولیدکنندگان گروه کالایی «تلفن همراه و سایر تجهیزات ارتباطی با قابلیت نصب سیم‌کارت»، ملزم به ثبت شناسه و اخذ و نصب شناسه کالا شدند.

بر اساس جدول ذیل تاریخ الزام ثبت شناسنامه اخذ و نصب شناسه برای واردات تلفن و مودم اتصال به اینترنت از تاریخ ۳۱ خرداد سال جاری، رایانه لوحی از تاریخ ۳۱ تیر سال جاری و کنتور هوشمند اندازه‌گیری آب برق و گاز، دستگاه پرداخت الکترونیکی وجه، تجهیزات هشداردهنده اتاق کنترل، دزدگیر منزل و خودرو، چراغ راهنمایی و رانندگی، دوربین‌های کنترل ترافیک، دستگاه تبدیل شبکه موبایل به تجهیزات ثابت، بوردهای الکترونیکی مجهز به مدار GSM و سایر تجهیزات با قابلیت نصب سیم‌کارت از تاریخ ۳۱ مرداد سال جاری است.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1313.8
مثقال طلا (%0.61)
659500
4000
سکه امامی (%0.37)
1606000
6000
دلار (%0.31)
4764
15
یورو (%0.21)
5853
12
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.