انرژی گاز بسترساز تولید ملی

انرژی گاز بسترساز تولید ملی

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: توسعه گازرسانی بستر‌ساز تولید ملی، اشتغال، رونق اقتصادی و رفاه عمومی است.

حمیدرضا عراقی ضمن اشاره به نامگذاری سال 97 به نام سال «حمایت از کالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری افزود: به‌طور کلی شرکت ملی گاز ایران از سال‌های گذشته دو وظیفه مهم اول ایجاد بستر تولید و دوم داخلی‌سازی تجهیزات و اقلام مورد نیاز گازرسانی را پیگیری می‌کند که هر دو به شعار سال منوط می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی همچنین اظهارداشت: ایجاد بستر مناسب تولید یکی از وظایف اساسی شرکت مزبور در کشور است که خوشبختانه این مهم به مدد متخصصان و کارشناسان داخلی به نحو احسن در جامعه فراهم شده است.

معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت: تأمین انرژی مطمئن و پایدار یکی از نیازهای اصلی در جهت حمایت از تولید داخلی است.

وی در ادامه افزود: توسعه گازرسانی به مناطق مختلف کشور به نوعی حمایت از تولید، کار آفرینی، اشتغال و رونق اقتصادی در مملکت است.

عراقی با بیان اینکه انرژی گاز طبیعی یک انرژی سازگار با محیط زیست است، اظهارداشت: این انرژی ضمن صیانت از منابع طبیعی در توسعه، عمران، آبادانی، رشد اقتصادی، رفاه عمومی و بسیاری موارد دیگر بسیار نقش آفرین است.

وی گفت: خوشبختانه شرکت ملی گاز تاکنون در راستای توسعه گاز رسانی به بخش‌های مختلف جامعه از قبیل صنعت، معدن و سایر موارد دیگر توانسته به مدد متخصصان و کارشناسان داخلی گام‌های بلندی بردارد.

معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران افزود: این شرکت با توسعه گازرسانی به شهرها و روستاها در بحث خودکفایی و داخلی سازی بسیاری از اقلام مورد نیاز مملکت نقش خیلی زیادی داشته است.

وی تصریح کرد: شرکت ملی گاز در جهت خوکفایی و اتکا به تولید کالاهای داخلی یکی از موثرترین شرکت‌ها در کشور محسوب می‌شود.

عراقی بیان داشت: این شرکت درعین توسعه عمران، آبادنی و تامین رفاه عمومی توانسته در بحث اقلام مصرفی مورد نیاز برای اجرای پروژه‌ها از قبیل لوله‌ها، کنتورها، رگلاتورها و بسیاری موارد دیگر به خودکفایی برسد البته نباید فراموش کرد که روزگاری تمامی این کالاها از خارج وارد می‌شد.

وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: خوشبختانه با سیاست‌گذاری‌های مناسب و حمایت‌های که از تولید داخلی طی چند ساله اخیر در کشور می‌توان امروز اذعان داشت اقلام گازرسانی در بخش پائین دستی یعنی توسعه شبکه‌های داخلی منازل از قبیل لوله‌ها، کنتورها و رگلاتورها، ایستگاه‌های تقلیل و تقویت فشار، خطوط انتقال فشار قوی همه و همه در داخل تولید و به مصرف می‌رسد.

وی در ادامه یادآورشد: برنامه کاری شرکت همواره تامین گاز مطمئن و مطلوب برای مردم بدون اینکه نگرانی داشته باشند و همینطور حفظ و نگهداری تاسیسات، تجهیزات، پالایشگاه‌ها، خطوط و شبکه‌ها به خصوص توسعه گازرسانی به شهرها و روستاهاست.

 

منبع: رادیو اقتصاد

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند