کد خبر: 127658

انگلیس به عربستان برای کاهش وابستگی به نفت کمک می‌کند

بر اساس بیانیه ای که دفتر نخست وزیری انگلیس منتشر کرده، کارشناسان مالیاتی و خصوصی سازی انگلیس به مقامات سعودی در خصوص چگونگی تنوع بخشی به اقتصاد این کشور و کاهش وابستگی به نفت مشاوره خواهند داد. به گزارش بلومبرگ، ترزا می، نخست وزیر انگلیس قصد دارد به عربستان کمک کند تا وابستگی اش به

سرویس گزیده‌ها -

بر اساس بیانیه ای که دفتر نخست وزیری انگلیس منتشر کرده، کارشناسان مالیاتی و خصوصی سازی انگلیس به مقامات سعودی در خصوص چگونگی تنوع بخشی به اقتصاد این کشور و کاهش وابستگی به نفت مشاوره خواهند داد.

به گزارش بلومبرگ، ترزا می، نخست وزیر انگلیس قصد دارد به عربستان کمک کند تا وابستگی اش به صادرات نفت را کاهش دهد و نقش زنان در نیروی کار این کشور را بالا ببرد.

انگلیس به وزارت دفاع عربستان کمک خواهد کرد تا اصلاحاتی را انجام دهد و بر اساس توافقی که امروز در جریان سفر نخست وزیر انگلیس به ریاض امضا خواهد شد، وزرای خارجه و تجارت دو کشور نشست های منظم شش ماهه ای را با هم برگزار خواهند کرد.

بر اساس بیانیه ای که دفتر نخست وزیری انگلیس منتشر کرده، کارشناسان مالیاتی و خصوصی سازی انگلیس به مقامات سعودی در خصوص چگونگی تنوع بخشی به اقتصاد این کشور و کاهش وابستگی به نفت مشاوره خواهند داد.

یک هفته بعد از آغاز مذاکرات دو ساله خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، ترزا می برای تقویت روابط با عربستان، یکی از شرکای تجاری مهمش، به این کشور سفر کرده است. عربستان خریداری ۴۰ درصد از تسلیحات صادراتی انگلیس است.

عربستان قصد دارد درآمدهای غیرنفتی خود را تا سال ۲۰۳۰ شش برابر کند و همچنین در پی افزایش نقش زنان در نیروی کار از ۲۲ درصد به ۳۰ درصد است.

روز دوشنبه ترزا می همزمان با آغاز سفر سه روزه خود به کشورهای خاورمیانه از انتقاد از سابقه حقوق بشری عربستان خودداری کرد و ترجیح داد روابط انگلیس و عربستان را «تاریخی» توصیف کند.

وی همچنین گفته، حضور وی در عربستان نشان خواهد داد که «زنان چه چیزهایی می توانند به دست آورند.» وی روز سه شنبه بدون بر سر داشتن حجاب در ریاض از هواپیما پیاده شد، در حالی که دولت انگلیس خود همواره به مسافران به عربستان توصیه می کند حجاب اسلامی را رعایت کنند.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.45)
1334.1
5.98
مثقال طلا (%0.03)
607300
2,000
سکه امامی (%0.13)
1494000
20,000
دلار (%0.43)
4398
190
یورو (%0.4)
5485
220
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.