روحانی در اولین جلسه هیات دولت / سهام دستگاه‌های دولتی باید به بورس عرضه شود

روحانی در اولین جلسه هیات دولت / سهام دستگاه‌های دولتی باید به بورس عرضه شود

روحانی با بیان اینکه رونق بورس وابسته به ارایه سهام و اموال دستگاه‌های دولتی و بخش‌های مختلف در بورس است، گفت: برای حرکت در تولید باید این نوع سهام در بازار بورس و فرابورس عرضه شود تا شاهد یک تحول در کشور بزرگ باشیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، حسن روحانی صبح دوشنبه در نخستین جلسه هیات وزیران در سال ۹۹، از مردم برای رعایت همه دستورالعمل‌هایی که ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشتند و اکثریت مردم به آن عمل کردند، دید و بازدیدهای عید را در فضای غیرحضوری انجام دادند و سفرها را بسیاری از مردم لغو  کردند، قدردانی کرد.

سال ۹۹ سال افتتاح طرح‌های مهم در ایران است

روحانی گفت: اتفاقا من از وزیران خواسته‌ام که در روزها و هفته‌های آینده و انشاالله در همین فروردین ماه طرح‌های مهمی که در سال ۱۳۹۹ تکمیل می‌کنند و تا پایان ۱۳۹۹ به افتتاح می‌رسد به مردم اعلام کنند و به مردم بگویند که امسال در زمینه آب، برق، احداث تصفیه خانه، در زمینه گاز، پتروشیمی، صنایع، کشاورزی، مسکن و راه، مسائل دفاعی هر مسئولی در هر بخشی که مسئولیت به عهده دارد گزارش طرح‌ها را به مردم اعلام کند.

رییس جمهوری افزود: این که دولت در سال‌های اخیر توانسته است نزدیک به پنج هزار شرکت دانش بنیان و یا اینکه در فضای مجازی این همه کسب و کار فعال شده است و این که در زمینه «اقتصاد دیجیتال» تا پایان سال چه کارهایی را انجام می‌دهیم و آن را به چه صورت تداوم می‌دهیم باید به مردم اعلام شود.

رییس جمهوری تاکید کرد: اقدامات در زمینه روابط خارجی، تولید و صادرات و واردات مواد اولیه مورد نیاز کشور و اقدامات ضروری دستگاه دیپلماسی و روابط خارجی تا پایان سال در این بخش را باید به مردم اعلام کنیم.

روحانی سال ۹۹ را سال افتتاح طرح‌های مهم در ایران اعلام کرد و افزود: ما تا پایان سال شاهد افتتاح طرح‌های بسیار مهم در زمینه‌های مختلف در کشور خواهیم بود و از هم اکنون نیز باید فهرست این طرح‌ها به اطلاع مردم برسد و مسئولان هم باید همه توان خود را نیز به کار بگیرند تا این طرح به ثمر بنشیند.

عرضه سهام دستگاه‌های دولتی به بورس و فرابورس

رییس جمهوری با اشاره به نام گذاری سال ۹۹ به نام سال «جهش تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: مطالبه ایشان تولید مضاعف است؛ و حرکت سریع‌تر و قوی‌تر در زمینه تولید را در کشور می‌خواهند، برای رسیدن این موضوع باید اقدامات زیربنایی سریع در همین ماه‌های اولیه سال انجام شود اصلاحات بانکی یکی از مسائل اساسی و موثر در زمینه فعال‌تر شدن تولید است.

روحانی بیان کرد: فعال‌تر شدن تولید به سرمایه نیازمند است؛ تولید به معنی علم و دانش و فناوری است؛ تولید به مفهوم روابط خارحی با دنیا است هر کدام از این سه مورد اگر حذف شود تولیدی به وجود نمی‌آید، جهش تولید در سایه روابط خوب با همسایگان و دوستان در سطح جهان  برای واردات و صادرات امکان پذیر است.

وی با تاکید بر اینکه اشتغال هم در سایه سرمایه بوجود می‌آید، گفت: در کنار سرمایه، فناوری و تکنولوژی هم نیاز داریم که اگر این ها هم آمدند اما نتوانستیم ماده اولیه مورد نیز را تامین کنیم تولید انجام نمی‌شود؛ اگر ماده اولیه هم تامین شد اما نتوانیم محصول را صادر کنیم باز هم جهش در تولید انجام نمی‌شود؛ پس سیاست خارجی روابط خارجی، علم و تکنولوژی و سرمایه اساس مسائل مربوط به تولید است.

رییس جمهوری بیان کرد: اصلاحات بانکی است که می‌تواند کمک اصلی به تولید را انجام بدهد، سرمایه‌های جامد است که باید فعال شود، دستگاه‌های دولتی باید سهام خود را به بازار بورس عرضه کنند، در سال گذشته شرایط خوبی در بورس داشتیم که امیدوارم در سال ۹۹ هم این شرایط تداوم داشته باشد.

روحانی با بیان اینکه رونق بورس به ارایه سهام و اموال دستگاه‌های دولتی و بخش‌های مختلف در بورس وابسته است، گفت: برای حرکت در تولید باید این نوع سهام در بازار بورس و فرابورس عرضه شود تا شاهد یک تحول در کشور بزرگ باشیم.

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند