اکسکوینو

اولین عملکرد بانک خاورمیانه در سال ۹۹ و افزایش ۳۵ درصدی وام‌دهی آن

تجارت نیوز

بانک خاورمیانه در فروردین ماه سال جاری ۱۲٫۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به ماه قبل افزایش ۳۵ درصدی داشته است.

اولین کارنامه بانک‌ خاورمیانه در سال ۹۹ منتشر شد که نشان از سودآوری این بانک دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک خاورمیانه که با نماد بورسی «وخاور» در بازار سرمایه نیز در حال فعالیت بوده، گزارش عملکرد فروردین ماه سال جاری را بر روی سایت کدال قرار داد.

بانک خاورمیانه در فروردین ماه سال جاری ۱۲٫۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به ماه قبل افزایش ۳۵ درصدی داشته است. با تسویه ۱۱٫۶ هزار میلیارد تومان از وام‌ها و اعطای وام‌های جدید، مانده تسهیلات این بانک در پایان فروردین ماه امسال به بیش از ۱۶٫۷هزار میلیارد رسیده است.

بانک خاورمیانه در پایان دوره مذکور حدود ۸۹ درصد سپرده‌ها را به صورت وام پرداخت کرده است.

همچنین بانک خاورمیانه در فروردین ماه امسال بیشتر از آنکه شاهد خروج سپرده باشد سپرده جذب کرده است.

1323

طی دوره مذکور بانک خاورمیانه در حالی که موفق شده ۱۹٫۳ هزار میلیارد تومان سپرده جذب کند، حدود ۱۷٫۵ هزار میلیارد تومان سپرده از دست داده و با افزایش ۱٫۸ هزار میلیارد تومانی مانده سپرده‌های بانکی مواجه شده است.

در مجموع مانده سپرده‌های بانکی بانک خاورمیانه در پایان فروردین ماه امسال به ۱۸٫۷ هزار میلیارد تومان رسیده است.

میزان درآمد بانک خاورمیانه در فروردین ماه از محل وام‌های پرداختی، حدود ۱۰۲ میلیارد تومان بیشتر از میزان سودی است که به سپرده‌گذاران داده است.

بانک خاورمیانه در فروردین ماه امسال حدود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان به سپرده‌گذاران خود سود پرداخته کرده در حالی که از محل وام‌های اعطایی بیش از ۲۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

بانک خاورمیانه در سال ۱۳۹۸ از محل اعطای وام بیش از ۱٫۷ هزار میلیارد تومان درآمد داشته است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند