اولین قیمت دلار و طلا در معاملات هفته جدید میلادی / دلار ثابت ماند و طلا اندکی رشد کرد

اولین قیمت دلار و طلا در معاملات هفته جدید میلادی / دلار ثابت ماند و طلا اندکی رشد کرد

در اولین روز از معاملات هفته جدید میلادی، شاخص دلار تحت تاثیر داده‌های مثبت اقتصادی در آمریکا و روند مذاکرات تجاری میان پکن و واشینگتن ثابت ماند و قیمت جهانی طلا با رشد 0.1 درصدی مواجه شد.

گزارش‌های اقتصادی منتشرشده در آمریکا نشان می‌دهد که اقتصاد این کشور در طولانی‌ترین رونق یک دهه گذشته به‌سر می‌برد. انتشار آخرین اداده‌های مثبت اقتصادی در این کشور ثبات دلار را به‌دنبال داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص دلار که نرخ برابری آن را در برابر سبدی از ارزهای جهانی اندازه‌گیری می‌کند، در اولین روز از معاملات هفتگی در سطح 97.66 واحد قرار گرفت.

گزارش‌ها نشان‌ می‌دهد شاخص دلار در هفته‌ای که گذشت بهترین عملکرد هفتگی خود را طی یک ماه گذشته به ثبت رسانده‌ است.

به‌گفته تحلیلگران به نظر می‌رسد، روند آهسته شدن رشد اقتصادی آمریکا متوقف شده است. این در حالی است که طی چند ماه گذشته با معکوس شدن منحنی بازدهی اوراق قرضه، سرمایه‌گذاران و معامله‌گران نگران وقوع رکود اقتصادی بودند.

هر یورو در ساعات ابتدایی اولین روز از معاملات در بازارهای آسیایی به‌ازای 1.10775 دلار مبادله شد.

در عین حال، پوند انگلیس که در نتیجه پیروزی حزب حاکم محافظه‌کار در انتخابات و افزایش احتمال خروج این کشور بدون توافق از اتحادیه اروپا طی هفته گذشته در برابر دلار 2.6 درصد افت کرده بود، در معاملات امروز ثابت ماند.

هر دلار آمریکا همچنین در معاملات روز دوشنبه با 0.04 درصد رشد به‌ازای 109.47 ین ژاپن مبادله شد.

درحالی‌که بسیاری بر این باورند که عواملی چون توافق میان واشینگتن و پکن و افزایش خوشبینی‌ها به رشد اقتصادی جهان، از دلار حمایت خواهد کرد، اما برخی دیگر با توجه به افزایش تنش‌ها میان کره شمالی و آمریکا نگران آینده دلار هستند.

در معاملات امروز همچنین قیمت جهانی طلا با رشد 0.1 درصدی مواجه شد و به هزار و 479 دلار رسید.

ثبات قیمت دلار در هفته‌های اخیر نتیجه پیشرفت‌ها در روند مذاکرات تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان بوده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد، موجودی اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه با 0.3 درصد رشد به 885.93 تن رسید.

جدیدترین اتفاقات مربوط به طلا را می‌توانید در سلسله اخبار قیمت جهانی طلا تجارت‌نیوز ملاحظه کنید

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند