خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بیژن زنگنه: افزایش صادرات نفت بدون برجام شدنی است، اما بدون توافق با آمریکا خیر/ دروغ هر چقدر هم بزرگ باشد، مالیات ندارد!
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

اولین قیمت نفت پس از نشست اوپک‌پلاس

رشد قیمت نفت

پس از آنکه مشخص شد اوپک‌پلاس، کاهش ۱۰ میلیون بشکه‌ای نفت را تنها یک ماه دیگر تمدید کرده است، روند رشد قیمت نفت آهسته‌تر شد.

نشست سران اوپک روز شنبه برگزار شد و تولیدکنندگان در نهایت تصمیم گرفتند تا کاهش ۹٫۷ میلیون بشکه‌ای نفت را تا پایان ماه جولای، یعنی یک ماه دیگر تمدید کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، هر چند امیدواری معامله‌گران به تمدید این توافق موجب شده بود قیمت نفت به بیش از ۴۲ دلار در هر بشکه برسد، اما پس از آنکه مشخص شد این سطح از میزانِ کاهش، تنها یک ماه دیگر صورت خواهد گرفت، رشد قیمت‌ها متوقف شد.

هر بشکه نفت خام برنت که روز گذشته به ۴۳٫۴۱ دلار هم رسیده بود، در ساعات ابتدایی معاملات امروز با قیمت ۴۲٫۸۹ دلار معامله شد.

همچنین هر بشکه نفت خام وست‌تگزاس اینترمدیت به ۳۹٫۹۴ دلار رسید.

گزارش‌ها نشان می‌دهد، از ابتدای ماه آوریل تاکنون قیمت نفت برنت دو برابر شده است. توافق میان اوپک به‌رهبری عربستان و متحدان غیراوپکی آنها به رهبری روسیه از ابتدای ماه می اجرایی شد.

هرچند این توافق به رشد قیمت‌ها کمک کرد، اما تحلیلگران بر این باورند که برای صعودِ بیشتر قیمت تا سطح پیش از دوران جنگ نفتی عربستان و روسیه، بازار به عوامل صعودیِ بیشتری نیاز دارد. در عین حال، عدم پایبندی عربستان و نیجریه به این توافق همواره از مشکلات اوپک‌پلاس بوده است.

جدیدترین اتفاقات مربوط به نفت را می‎توانید در سلسله اخبار قیمت نفت تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.

نظرات