اشتغالزایی دولت؛ ایجاد بازارچه‌های موقت در میادین اصلی شهرها

اشتغالزایی دولت؛ ایجاد بازارچه‌های موقت در میادین اصلی شهرها

وزیر کار اظهار کرد: ظرف ماه های آینده باهمکاری شهرداری ها و شورای شهر در تمامی شهرهای کشور،بازارچه های موقتی در یکی از میدان های اصلی شهر ایجاد می شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، حجت الله عبدالمالکی امروز ۹دی در اختتامیه “دومین رویداد بین المللی تاک ۲”که در هتل آنا در ارومیه برگزار شد، به صورت ویدئو کنفرانس خطاب به مسئولین استانی افزود: در سال ۱۴۰۱ مصوبه شورای عالی اشتغال کشور ایجاد ۵۰۰هزار شغل برای ۵دهک پایین کشور به تولیت کمیته امداد و همکاری کار افرینان کشور انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه سیاست دولت سیزدهم در خصوص اشتغال استفاده از توان دستگاه های حاکمیتی و فعالان عرصه اقتصاد ، تولید و کارآفرینان نو آور است ، تصریح کرد: اگر این دو گروه با دولت همکاری کنند می توانند معضلات مهم اقتصادی کشور را برطرف کنند.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با تاکید به اینکه در کمیته امداد در سال های اخیر حوزه نوآوری جهش خاصی داشته است، یاد آور شد: امروز شاهد این هستیم که ترکیب اشتغال در کمیته امداد به سمت مشاغل نو ، پایدار و درآمد بالا حرکت می کند.

عبدالمالکی در خصوص مجوزهای مشاغل خانگی خاطر نشان کرد: مجوز مشاغل خانگی از حالت مجوزمحور به سمت مجوز ثبت اعلان محور تغییر کرد و پس از این، هر فعال مشاغل خانگی بعد از ثبت مجوز،طی ۳روز می تواند فعالیت خود را شروع کند.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: ظرف ماه های آینده باهمکاری شهرداری ها و شورای شهر در تمامی شهرهای کشور،بازارچه های موقتی در یکی از میدان های اصلی شهر ایجاد می شود تا کارگاه های خرد و کوچک خانگی محصولات خود را عرضه کنند.

وی با اشاره به اینکه هدایت تسهیلات بانکی باید به سمت تولید و اشتغال هدایت شود، تصریح کرد: کمیته امداد یکی از نهاد های است که بیش از ۹۷درصد تسهیلات آن به سمت تولید و اشتغال هدایت شده است.

عبدالمالکی ادامه داد: در سال های اخیر ۱۹۰۰میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پرداخت شد که اگر به درستی در مسیر اشتغال صرف میشد اکنون شاهد بیکاری در کشور نبودیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: کسانی که تسهیلات برای فعالیت اقتصادی دریافت می کنند باید طبق استاندارد، افرادی را بکار گرفته و بیمه کنند تا بتوان تحولی در اشتغال کشور ایجاد کرد.

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند