دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه:

ایرانیان از سفر غیر ضروری به ترکیه خودداری کنند

دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه تصریح کرد: با توجه به وضعیت فوق‌العاده در ترکیه از ایرانیان مقیم ترکیه و مسافران ایرانی به این کشور خواست که از حضور در مراکز خرید و مراکز تجمع خودداری کنند.
ایرانیان از سفر غیر ضروری به ترکیه خودداری کنند

سید جلال ابراهیمی اظهار کرد: باتوجه به برقراری وضعیت فوق‌العاده در ترکیه و هشدار مقامات امنیتی این کشور، هموطنان از سفرهای غیر ضروری و حضور در تجمعات و مراکز عمومی در ترکیه خودداری کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه افزود: به اطلاع هموطنان مقیم و ایرانیان عازم ترکیه می‌رساند، اداره پلیس کشور ترکیه ضمن انتشار اطلاعیه‌ای در خصوص اتخاذ تدابیر امنیتی ویژه در ایام جشن‌های سال نو میلادی نکات مهمی را متذکر شده است.

دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه گفت: در چارچوب تدابیر، شب کریسمس (سال نو میلادی) در مراکز و اماکن شلوغ از جمله اماکن تفریحی، مراکز خرید و خیابان‌های اصلی به منظور ممانعت از وقایعی نظیر سرقت، کلاه‌برداری و جیب‌بری، شمار نیروهای پلیس گشت و پلیس موتور سوار افزایش داده خواهد شد.

وی افزود: از سوی دیگر در فرودگاه‌ها، ترمینال‌ها و ایستگاه‌های قطار و بنادر هم شمار نیروهای گشت پلیس افزایش خواهد یافت.

ابراهیمی اظهار کرد: در مراکز عمومی و اماکن تفریحی به منظور ممانعت از وقوع حوادث و رفتارهایی که آسایش عمومی را بر هم خواهد زد، تدابیر امنیتی و نظارت پلیس افزایش داده خواهد شد.

ابراهیمی افزود: با توجه به افزایش ترافیک و حمل و نقل شهری در شب کریسمس، در این زمینه نیز کنترل‌ها افزایش خواهد یافت. در میادین تدابیر امنیتی فشرده در نظر گرفته خواهد شد.

وی ادامه داد: با در نظر گرفتن شرایط فعلی ترکیه و احتمال وقوع اقدامات تحریک‌آمیز برای بر هم زدن آرامش و امنیت مردم، نظم و امنیت عمومی و به دلیل وجود اسکله و خط حمل و نقل دریایی میان دو بخش آناتولی و اروپای استانبول و گذرگاه‌های حمل و نقل عمومی، مناطق فاتح بی اوغلوف بشیکتاش، مجیدیه کوی، شیشلی و میدان بارباروس استانبول، تجمع مناسب ارزیابی نشده است.

ابراهیمی از هموطنان درخواست کرد که با توجه به برقراری وضعیت فوق‌العاده در ترکیه و هشدارهای مقامات امنیتی این کشور، از انجام سفرهای غیر ضروری و حضور در تجمعات و مراکز تجمع، پرهیز کنند.

دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه همچنین توصیه کرد: مردم در صورت بروز هرگونه مشکل سریعا با بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا و سرکنسولگری های کشورمان در ارزروم، استانبول و ترابوزان تماس بگیرند.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز