بارش باران و برف در برخی مناطق کشور

بارش باران و برف در برخی مناطق کشور

امروز با فعالیت سامانه بارشی در برخی استان های کشور بارش باران و برف همراه با رعد و برق را خواهیم داشت.

براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها سامانه بارشی امروز در غرب خلیج فارس، استان‌های واقع در جنوب غرب، غرب، مرکز، سواحل خزر، بخش‌هایی از جنوب، شمال غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز در تهران،قزوین، زنجان، سمنان، قم و شمال شرق فعال بوده و سبب بارش باران، وزش باد، در مناطق جنوبی رعد و برق و وزش باد شدید و در نقاط سردسیر شمال غرب، غرب، ارتفاعات البرز مرکزی، زاگرس مرکزی و ارتفاعات شمال شرق سبب بارش برف خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز یکشنبه از میزان بارش در آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و خراسان رضوی کاسته شده و در نواحی غربی و مرکزی خلیج فارس، استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب، مرکز، جنوب، سواحل خزر، استان های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و خراسان شمالی شرایط مشابه روز شنبه است.

روز دوشنبه عمده فعالیت سامانه بارشی در استان های واقع در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و جنوب کشور بوده و در نواحی مرکزی، غربی و دامنه های شمالی و جنوبی البرز مرکزی بارش پراکنده رخ خواهد داد و به تدریج بارش در این نواحی قطع می‌شود.

شدت بارش در روز شنبه در استان‌های گیلان، مازندران،خوزستان،چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد،شمال غرب فارس،لرستان، همدان، مرکزی، کردستان و روز یکشنبه در خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، بوشهر، لرستان، همدان، مرکزی و کردستان است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند