تاکید رئیس‌جمهور بر توسعه بازارچه‌های مرزی

تاکید رئیس‌جمهور بر توسعه بازارچه‌های مرزی

رئیس‌جمهور فعال شدن بازارچه‌های مرزی را سبب گسترش صادرات دانست و گفت: فعال شدن بازارچه‌های مرزی، وضع اقتصادی مرزنشینان را سامان می‌دهد و می‌تواند به امنیت مرزها کمک کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، سیدابراهیم رئیسی عصر امروز در بدو ورود به بیرجند در جمع خبرنگاران، گفت: مرز تهدید نیست بلکه فرصت است و یکی از فرصت‌های مرز، بهره‌برداری اقتصادی و مبادلات مرزی ساکنان در جمهوری اسلامی ایران با کشور همسایه است.

وی فعال شدن بازارچه‌های مرزی را کار بسیار مهمی دانست و بیان داشت: در سفر قبلی به خراسان‌جنوبی هم تأکید کردیم موضوع بازارچه‌ها را باید دنبال کنند و مسئولان بعضی اقدامات را انجام دادند که در این سفر هم مورد تأکید قرار می‌گیرد.

رئیس‌جمهور فعال شدن بازارچه‌های مرزی را سبب گسترش صادرات و توسعه آن دانست و عنوان کرد: فعال شدن بازارچه‌های مرزی امر مبارکی است و وضع اقتصادی مرزنشینان را سامان می‌دهد و هم می‌تواند به امنیت مرزها کمک کند (فارس).

دولت برای حل مشکلات کم‌آبی برنامه دارد

رئیسی همچنین صبح امروز در فرودگاه طبس گفت: در دولت سیزدهم برای رفع مشکل آب برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت داریم و از جمله انتقال آب از دریای عمان، اقداماتی را در دستور کار قرار داده‌ایم تا مشکل دسترسی مردم به منابع آبی برطرف شود (فارس).

نظام پیمانکاری معدن باید متحول شود

رئیس‌جمهور همچنین در حاشیه حضور در معدن پرورده شهرستان طبس در جمع کارگران این معدن گفت: در نظام جدید پیمانکاری معدن نباید حقوق کارگران ضایع شود.

او مهلت ۲٠ روزه‌ای  به پیمانکاران معدن زغال سنگ طبس برای حل مشکلات کارگران داد (فارس).

مهم‌ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

(عکس تزئینی است.)

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند