اکسکوینو
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سوددهی کدام نوع سکه بیشتر بوده است؟

تجارت نیوز

بررسی روند قیمت انواع سکه از ابتدای سال جاری نشان می‌دهد ربع سکه بیشترین و سکه بهار آزادی کمترین افرایش قیمت را به ثبت رسانده‌اند.

ربع سکه در میان انواع سکه سودده‌ترین بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، پنج نوع سکه رایج امامی، تمام بهار آزادی، نیم سکه بهار آزادی، ربع سکه بهار آزادی و سکه گرمی که در بازار طلا مورد معامله قرار می‌گیرد دارای بازدهی‌های یکسانی نبوده و میزان افزایش و کاهش قیمت هرکدام متفاوت از دیگری است. اما نوسان کدام نوع سکه بیشتر بوده است؟

بررسی روند قیمت انواع سکه از ابتدای سال جاری نشان می‌دهد ربع سکه بیشترین و سکه بهار آزادی کمترین افرایش قیمت را به ثبت رسانده‌اند.

قیمت ربع سکه از ابتدای سال جاری تا ۱۶ تیر ماه امسال (تا لحظه تنظیم این گزارش) با بیش از ۷۱ درصد رشد از یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به سه میلیون تومان رسیده و بیشترین افزایش قیمت را در میان انواع سکه کسب کرده است.

نیم سکه و سکه امامی نیز هرکدام به ترتیب با رشد ۷۰٫۵ و ۶۳٫۲ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

4575ق

در این میان سکه گرمی نیز با ۵۸٫۱ درصد افزایش قیمت، بازدهی بالاتر از سکه بهار آزادی را به ثبت رسانده، به طوری که قیمت آن از ۹۸۰ هزار تومان در ابتدای سال به بیش از یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در ۱۶ تیر ماه امسال رسیده است.

طی دوره مذکور سکه بهار آزادی کمترین سود را در میان انواع سکه، نصیب خریداران خود کرد. قیمت هر سکه بهار آزادی از ابتدای سال تا به امروز تنها ۴۸ درصد افزایش یافته در حالی که سکه امامی حدود یک و نیم برابر، سود بیشتر به خریداران خود داده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند