کد خبر: 177637

بازسازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور

رئیس بنیاد مسکن انقلاب‌ اسلامی با بیان اینکه سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور بازسازی می‌شود تصریح کرد: از ۵ میلیون واحد نیازمند بازسازی در مناطق روستایی کشور، تاکنون بیش از ۲ میلیون واحد بازسازی شده است.

سرویس کسب‌وکار -

رئیس بنیاد مسکن انقلاب‌ اسلامی با بیان اینکه سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور بازسازی می‌شود تصریح کرد: از ۵ میلیون واحد نیازمند بازسازی در مناطق روستایی کشور، تاکنون بیش از ۲ میلیون واحد بازسازی شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا تابش‌زاده عصر امروز ۲۵ آذرماه در جلسه هماهنگی بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمان با اشاره به بهسازی ساختمان‌ها در کشور و تاثیرات آن‌ها در کاهش تلفات انسانی در بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله اصریح کرد: اقدامات صورت گرفته یک اقدام دسته جمعی است که جا دارد از همه مسئولین امر، بانک‌ها و … که در این امر مشارکت دارند تشکر ویژه‌ای را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور بازسازی می شود تصریح کرد: از ۵ میلیون واحد نیازمند بازسازی در مناطق روستایی کشور، تاکنون بیش از ۲ میلیون واحد بازسازی شده است.

تابش‌زاده با بیان اینکه اعتبار این واحدهای بازسازی شده در سطح کشور ۱۵ هزار میلیارد تومان بوده تصریح کرد: بیشتر این اعتبارات از طریق منابع داخلی خود بانک‌ها بوده است که نشان از احساس مسئولیت بانک‌ها در این زمینه است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب‌ اسلامی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و روسای بانک‌های دولتی کشور قبل از وقوع زلزله کرمانشاه تصریح کرد: در آن جلسه مقرر شد که ۱۰۰ درصد اعتبارت در حوزه مقاوم‌سازی را روسای بانک‌ها تخصیص و به استان‌ها ابلاغ کنند.

وی با اشاره به زلزله هجدک کرمان اظهار کرد: ۳۰۰۰ واحد مسکونی در منطقه زلزله‌زده کرمان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بازسازی خواهد شد و کار اعطای تسهیلات از فردا صورت خواهد گرفت

تابش‌زاده در ادامه خطاب به استاندار کرمان گفت: باید این اعتبارات به سمت منازل و مناطقی که در معرض خطر هستند سوق داده شود و آمادگی داریم بیش از این ۳۰۰۰ واحد مسکونی را نیز بازسازی صورت دهیم.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.