فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران:

لزوم بازنگری در محدودیت‌های شبانه کرونایی / ویروس لامبدا در کشور شناسایی نشده است

لزوم بازنگری در محدودیت‌های شبانه کرونایی / ویروس لامبدا در کشور شناسایی نشده است

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران بر لزوم بازنگری در برخی شیوه‌نامه‌های بهداشتی و همچنین محدودیت‌های کرونایی تاکید کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا زالی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران، گفت: همچنان شاهد فراز و فرودهایی در آمارهای کرونا ویروس در استان تهران هستیم اما پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده سیر ثابتی در کاهش آمارها داشته باشیم و به سمت فروکش شدن حرکت کند. در استان تهران شاخص مرگ و میر شاید با توجه به سرعت کمتری که دارد بین ۱۲ تا ۱۴ روز با تاخیر آمار فوتی ها با آمار بستری و مراجعین سرپایی متوازن شود.

وی افزود: در بحث واکسیناسیون نگرانی در حوزه زنجیره تامین واکسن وجود دارد که واردات واکسن دچار خدشه نشود؛ ولی در استان تهران آمادگی لازم برای راه‌اندازی مراکز واکسیناسیون و همچنین افزایش شیفت‌های کاری برای سرعت بخشیدن به روند واکسیناسیون وجود دارد. آثار تعطیلی اخیر با توجه به همکاری که صنوف و مردم داشتند خوب بود و به عنوان یک تجربه موفق محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: در تهران نیاز به بازنگری پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی است. باید مداخلاتی که اثربخشی کمتری دارند مورد بازنگری قرار گیرند. مثلا محدودیت‌های شبانه خیلی اثری در موضوع کنترل بیماری ندارد. لذا باید برخی موارد که ایجاد زحمت، هزینه و نارضایتی به همراه دارند را مورد بازنگری قرار دهیم.

وی تاکید کرد: دانشگاه‌ها کماکان در کمبود تست و منابع مالی به سر می‌برند. لذا لازم است این موضوع به صورت جدی‌تر مورد توجه قرار گیرد. باید موضوع تست‌های رایگان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی گفت: اگر واردات واکسن شکل مناسب‌تری بگیرد نیازمند همکاری استانی برای تسریع واکسیناسیون هستیم و در این راستا ممکن است نیاز به همکاری نیروهای سایر دستگاه‌ها وجود داشته باشد. (ایسنا)

ویروس جهش یافته لامبدا در کشور شناسایی نشده است

علیرضا زالی فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران در اخبار امشب شبکه یک اظهار کرد: تا کنون هیچ نمونه‌ای از ویروس جهش یافته لامبدا در کشور شناسایی نشده است و امروز در جلسه استانداری در خصوص تاریخچه ویروس آلفا بحث شده است. در شواهد بالینی، بیمارستانی و توالی یابی ژنتیکی هیچ گونه گزارشی از ویروس لامبدا در تهران و کشور گزارش نشده است.

اپ ادامه داد: بهترین برای مقابله با ویروس لامبدا رعایت دستورالعمل‌هاست و خوشبختانه شواهدی مبنی بر ورود ویروس جهش یافته لامبدا به کشور گزارش نشده است . محدودیت‌های جدی‌تر در مرزهای کشور باید اعمال شود و قرنطینه در مبادی مرزهای زمینی و هوایی باید به بهترین نحو صورت گیرد. (باشگاه خبرنگاران)

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند