بازگشایی مدارس در ماه‌های آتی قابل قبول نیست / واکسن فایزر از آلمان می‌آید – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش‌بینی بازار مسکن در نیمه دوم سال/ وقت خرید خانه است؟
نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت:

بازگشایی مدارس در ماه‌های آتی قابل قبول نیست / واکسن فایزر از آلمان می‌آید

13990730000395 Test PhotoN

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت بازگشایی مدارس در این مقطع زمانی را غیرقابل قبول دانست و گفت: در صورت واکسیناسیون کادر آموزش، فرهنگیان و والدین به طور کامل تا اول مهرماه نگرانی‌ها برای بازگشایی مدارس کم می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، سید محمد پاک‌مهر با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر بازگشایی مدارس در سال تحصیلی پیش رو اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا کشور را درشرایط خاصی قرار داده است و پیک پنجم کرونا تمام گروه‌های سنی حتی اطفال و سنین دانش آموزان را درگیر کرده است.

وی افزود: با توجه به اینکه ویروس کرونا به رغم سویه‌های متفاوت، رفتارهای متعدد و غیر قابل پیش‌بینی از خود نشان داده است در نتیجه روش درمان قطعی نیز کشف نشده و ساخت واکسن ویژه سنین دانش آموزان یعنی زیر ۱۸ سال نیز در دست مطالعه و ساخت قرار دارد.

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که بازگشایی مدارس در این مقطع زمانی قابل قبول نیست.

پاک مهر خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم واکسیناسیون فرهنگیان، کادر آموزش و والدین را تا اول مهر به طور کامل انجام دهیم، در آن زمان نگرانی از بازگشایی مدارش کاهش می‌یابد.

وی بیان داشت: در راستای نگرانی‌های موجود مجلس جلساتی را با مسئولان امر برگزار خواهد کرد تا هنگام بازگشایی مدارس اطمینان خاطر داشته باشیم.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و راز و جرگلان از واردات هفته ای ۵ میلیون دوز واکسن کرونا به کشور خبر داد و گفت: واکسن سینوفارم و برکت به فراوانی در کشور یافت می‌شود. ما در زمینه واکسن با کمبود مواجه نیستیم. حتی هنگام واردات واکسن آسترازینکا و اسپوتنیک هر دو دوز با هم وارد شده است. لذا جای نگرانی بابت تزریق سر موعد واکسن دوز دوم وجود ندارد.

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات انجام شده با آلمان برای واردات واکسن فایزر تولید این کشور گفت: هماهنگی‌های لازم در دولت بین وزارت امور خارجه، وزارت بهداشت و سازمان هلال احمر برای واردات این نوع واکسن در دست انجام قرار دارد که البته بودجه لازم از سوی وزارت بهداشت تامین می‌شود.

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در تجارت‌نیوز بخوانید.

 

منبع: خبر فوری

نظرات