بازگشت تاجگردون به بیمه سرمد

تاجگردون+تجارت نیوز

بیمه مرکزی در اطلاعیه‌ای در توضیح دلیل بازگشت تاجگردون به بیمه سرمد، اعلام کرد: تنها بررسی صلاحیت اعضای هیات‌مدیره شرکت‌های بیمه‌ای وظیفه ما است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بیمه مرکزی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نظر به انعکاس/ انتشار مطالبی با موضوع شرکت سهامی بیمه سرمد در برخی از رسانه‌ها و درج برخی از ادعا‌ها و بعضا اتهامات در خصوص این شرکت، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نهاد ناظر و حاکمیتی صنعت بیمه به دو دلیل: عمل به وظیفه قانونی خود در حمایت از بیمه‌گران و بیمه‌گذاران در چارچوب ماده اول قانون تاسیس؛ و نام بردن از این نهاد در برخی از مطالب منتشر/ منعکس شده موارد زیر را برای تنویر افکار عمومی اعلام می‌دارد:

– یکی از سیاست‌های تعیین شده امسال برای تحقق شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» تسریع و سهولت در خدمت‌رسانی به ذی‌نفعان و به حداقل رساندن میزان پاسخگویی به تقاضا‌ها و مطالبات رسیده از طرف مردم و شرکت‌های بیمه است، در همین راستا یکی از این وظایف اعلام احراز و یا عدم احراز تقاضا‌های دریافتی برای تصدی مدیران کلیدی شرکت‌های بیمه در چارچوب آیین نامه شماره ۹۰ شورای عالی بیمه است، به گونه‌ای که با برنامه ریزی صورت گرفته مدت زمان رسیدگی به درخواست‌ها به حداقل زمان ممکن کاهش یابد.

– بیمه مرکزی وظیفه تعیین و معرفی اعضای هیات‌مدیره شرکت‌ها را ندارد، بلکه تنها مطابق با قوانین و مقررات، احراز و یا عدم احراز صلاحیت افراد معرفی شده را اعلام می‌کند.

– مطابق با بررسی‌های انجام شده، مصداق عینی و قابل اتکایی برای اثبات برخی از تخلفات اعلام شده در مطالب برخی از رسانه‌ها در خصوص این شرکت وجود ندارد، اما برخی از تخلفات در این شرکت اتفاق افتاده که گزارش آن بصورت مفصل تهیه شده و به طور معمول در کمیته ارزیابی عملکرد مدیران کلیدی شرکت در بیمه مرکزی بررسی خواهد شد.

– میزان حقوق، مزایا و اضافه کاری‌های مدیران عامل، اعضای هیات مدیره، مدیران و حتی کارکنان کلیه شرکت‌های بیمه‌ای از طریق مصوبات هیات‌مدیره‌ شرکت‌ها در مجامع سالانه آن‌ها تعیین و به امضای رئیس هیات‌مدیره شرکت نیز می‌رسد، با توجه به اینکه گزارش این مجامع در نهایت به بیمه مرکزی ارسال شده و فرایند‌های عملیاتی شدن مصوبات بصورت منطقی طی می‌شود، مشاهده مستندات دریافتی نشان می‌دهد که فارغ از میزان پرداختی اختصاص یافته، تخلف قانونی در پرداخت حقوق و مزایا به مدیران شرکت بیمه سرمد صورت نگرفته است.

در خاتمه از رسانه‌ها انتظار می‌رود که در تهیه مطالب خود قبل از انتشار/ انعکاس، از صحت و درستی آن مطمئن شوند و تا بررسی کامل و جامعی انجام نداده‌اند- مانند استناد به اسنادی که ملاحظه تاریخ آن‌ها نشان می‌دهد که بررسی آن‌ها به ماه‌های قبل از انعکاس گزارش‌های مرتبط با این موضوع بوده است، نسبت به درج آن‌ها اقدام نکنند (باشگاه خبرنگاران جوان)

چندی پیش تاجگردون به دلیل دریافت حقوق نجومی از بیمه سرمد برکنار شد. در پی انتشار فیش حقوق نجومی غلامرضا تاجگردون از مدیرعاملی بیمه سرمد، هیات‌مدیره این شرکت وی را از سمت خود برکنار کرد.

وی از اسفند سال گذشته به مدیرعاملی این شرکت بیمه منصوب شده بود و ۲۰ خرداد خبر برکناری‌ای در رسانه‌ها منتشر شد.

فیش‌های حقوقی تاجگردون که دیروز چهارشنبه ۱۹ خرداد منتشر شد، نشان دهنده دریافت ارقام نجومی ۷۳ و ۸۵ میلیون تومان به عنوان حقوق به ترتیب در دو ماه نخست فعالیت خود در فروردین و اردیبهشت سال جاری است.

خاطرنشان می‌شود تاجگردون در مجلس دهم ریاست کمیسیون برنامه و بودجه را بر عهده داشت و در مجلس یازدهم نیز از حوزه انتخابیه گچساران ورد خانه ملت شد اما اعتبارنامه‌اش به دلیل تخلفات مالی مورد تأیید نمایندگان قرار نگرفت و از مجلس یازدهم کنار گذاشته شد (مهر).

در روزهای اخیر اما خبری منتشر شد مبنی بر اینکه با معرفی شرکت‌های زیر مجموعه بانک صادرات به عنوان سهامداران اصلی بیمه سرمد و همچنین با تأیید بیمه مرکزی، غلامرضا تاجگردون، یعقوب رشنوادی، احمد فاضلی و پرویز مقدسی در کنار نماینده بخش خصوصی، هیات‌مدیره جدید بیمه سرمد را تشکیل می‌دهند. بدین ترتیب تمام اعضای هیأت‌مدیره فعلی بیمه سرمد و امضاکنندگان صورت جلسه عزل تاجگردون از هیأت‌مدیره این بیمه حذف می‌شوند (فارس).

آخرین اخبار حوزه بیمه را در صفحه بانک و بیمه تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند