بانک مرکزی آلمان مانع از انتقال ۴۰۰ میلیون دلار به ایران شد

بانک مرکزی آلمان مانع از انتقال ۴۰۰ میلیون دلار به ایران شد

دویچه بانک با تصویب قانونی مانع از انتقال تقریبا ۴۰۰ میلیون دلار دارایی پول نقد ایران به داخل کشور شد.

دویچه بانک، بانک مرکزی آلمان در روز چهارشنبه سیاست مالی جدیدی را تصویب کرد که بطور کارآمدی از انتقال تقریبا ۴۰۰ میلیون دلار پول نقد ایران به داخل کشور جلوگیری خواهد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز،روزنامه بیلد نوشت: دویچه بانک شرایط تجاری خود که شامل «انتقال پرداخت نقد» است را به گونه‌ای تنظیم کرده که مانع از نقل و انتقالات مالی شرکای خود به ایران شود.

بیلد در ماه جولای در گزارش خود عنوان کرده بود که ایران به دنبال استفاده از بانک تجاری اروپا-ایران در هامبورگ است تا با تایید دولت آلمان، تقریبا ۴۰۰ میلیون دلار پول نقد خود را به داخل انتقال دهد تا با این شیوه تحریم های آمریکا را دور زند.

البته تاکنون دولت آنگلا مرکل هیچ اظهار نظری را در مورد اجازه انتقال تقریبا ۴۰۰ میلیون دلار پول نقد را به ایران بمنظور کاهش تحریم‌های آمریکا علیه تهران بیان نکرده است.

همچنین سفیر آمریکا در آلمان هم خواستار بلوکه شدن دارایی ایران و عدم پرداخت این وجه به دولت ایران شده است.

پیش از این به دنبال رفع تحریم‌ها از ایران با امضای توافق هسته‌ای، تحریم‌ها از بانک تجاری اروپا-ایران برداشته شده بود و اکنون با موج جدید تحریم‌ها از سوی ایالات متحده مشخص نیست که دولت آلمان در هفته آینده اجازه همکاری این بانک با ایران را بدهد یا خیر.

بر پایه این گزارش، دویچه بانک عضو نظام بانک‌های مرکزی اروپا است و از آنجایی که آلمان موتور اقتصادی اروپا محسوب می‌شود تاثیر بسزایی در اتحادیه اروپا دارد.

 

منبع:رونامه بیلد آلمان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند