معاون حجتی خواستار شد:

بانک مرکزی دستور استمهال وام خشکسالی را ابلاغ کند

بانک مرکزی دستور استمهال وام خشکسالی را ابلاغ کند

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: بانک مرکزی دستور استمهال ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات خسارات و خشکسالی را سریع‌تر ابلاغ کند.

عبدالمهدی بخشنده معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خطاب به شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت که در غیاب وزیر اقتصاد به‌طور موقت ریاست جلسه را بر عهده داشت، افزود: دستور استمهال ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات خسارت و خشکسالی کشاورزی از تاریخ ششم شهریور در پایگاه اطلاع‌رسانی دولت قرار گرفت اما تاکنون بانک مرکزی این دستور را به بانک‌ها ابلاغ نکرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی اضافه کرد: اگرچه این دستور استمهال برای دولت ۵ هزار میلیارد تومان بار مالی داشت اما دولت در راستای کمک به کشاورزان و بخش کشاورزی این تسهیل را انجام داد و اگر بانک مرکزی هر چه زودتر این دستور ابلاغ نکند با توجه به سررسید این تسهیلات بخش زیادی از کشاورزان با مشکل مواجه می‌شوند.

محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت هم پس از شنیدن صحبت‌های معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: ما در اینجا از بانک مرکزی می‌خواهیم هر چه زودتر و در اسرع وقت این دستور را ابلاغ کند.

 

منبع: صدا و سیما

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند