قالیباف: ترمینال غرب از میدان آزادی خارج می شود

شهردار تهران گفت: وظیفه ما آبادانی، خدمت به مردم، رونق اشتغال و معیشت مردم است. اگر در این راه موفق شدیم، می توانیم افتخار کرده و احساس موفقیت و کامیابی کنیم، نه اینکه در رقابت های کاذب سیاست زدگی و در آبروی ریزی، دروغ گفتن و تهمت زدن؛ این کارها را انجام دهیم و فکر

شهردار تهران گفت: وظیفه ما آبادانی، خدمت به مردم، رونق اشتغال و معیشت مردم است. اگر در این راه موفق شدیم، می توانیم افتخار کرده و احساس موفقیت و کامیابی کنیم، نه اینکه در رقابت های کاذب سیاست زدگی و در آبروی ریزی، دروغ گفتن و تهمت زدن؛ این کارها را انجام دهیم و فکر کنیم با حرف ها می توانیم کسی را از میدان خارج کنیم و جلوی کار کسی را بگیریم. اینها پسندیده نیست.

 محمدباقر قالیباف طی سخنانی در مراسم افتتاحیه ۷۰ پروژه عمرانی، ترافیکی، زیست محیطی، فرهنگی و اجتماعی که در محل سالن ورزشی یاس منطقه ۲۱ برگزار شد، با اشاره به ویژگی های منطقه ۲۱ و قرارگیری سکونت و صنعت در کنار یکدیگر عنوان داشت: این ویژگی در حین اینکه فرصت هایی را به وجود می آورد اما چالش های دیگری را نیز به دنبال دارد. منطقه ۲۱ به نوعی دروازه ورودی غرب تهران هم به شمار می رود به نحوی که هم بخشی از ساکنان شهرهای اطراف از این مسیر تردد دارند و هم اکثر تردد های غرب کشور از این منطقه عبور می کند که بر مشکلات منطقه اضافه کرده است.
شهردار تهران تصریح کرد: با اینکه منطقه ۲۱ منطقه غربی تهران محسوب می شود اما در زمینه برخورداری، از مناطق جنوبی هم به شمار می رود چرا که شرایط منطقه ۲۱ و ۲۲ متفاوت است. همه این موارد وظیفه ما را سنگین تر کرده و بنده و همکارانم را مکلف می کند که عنایت بیشتری به منطقه داشته باشیم.
قالیباف تاکید کرد: در کنار طرح جامع و طرح تفصیلی، سعی کرده ایم زیر ساخت های منطقه ۲۱ و مسایل فرهنگی، اجتماعی و سرانه های خدماتی را نیز مورد توجه قرار دهیم. خصوصا در یک دهه گذشته تلاش کردیم تا حجم تردد ها و خودروهای عبوری که از این منطقه عبور می کند را سامان دهیم تا حداقل خودروها مدت کمتری در این منطقه بمانند و آلودگی کمتری ایجاد کنند. همچنین در رفت و آمد مردم این منطقه نیز اثر کمتری بگذارند.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در بزرگراه آزادگان، تقاطع های فتح، جاده مخصوص کرج، اتوبان تهران-کرج و سایر تقاطع های موجود در منطقه ۲۱ تاکید کرد: حتی پروژه ادامه اتوبان شهید حکیم نیز روی منطقه ۲۱ اثرگذار و بخشی از ترافیک های جاده مخصوص و اتوبان تهران – کرج را کم می کند در این راستا ما سعی کردیم تا تمامی جاده های اصلی درون شهری و برون شهری را امتداد دهیم. این در حالی است که قبلا این جاده ها از منطقه ۲۱ عبور می کردند. در کنار این موضوعات احداث تقاطع محمد علی جناح هم روی موضوعات ترافیکی این منطقه تاثیرگذاری های جدی داشته است که کلیه این اقدامات در یک دهه گذشته انجام شده است.
شهردار تهران ادامه داد: تا پیش از این صبح ها در ورود به تهران و بعد از ظهرها در خروج از تهران وضعیت ترافیکی بدی در محدوده منطقه ۲۱ وجود داشت و امروز نیز همین شرایط در وروی کرج مشاهده می شود اما با اقدامات صورت گرفته تلاش شد تا مسایل زیر ساختی این منطقه مورد توجه قرار گرفته و این مشکل ترافیکی نیز برطرف شود.
وی با بیان اینکه موضوعات آموزشی، پارک ها و بوستان ها، زیر ساخت ها، خدمات و سراهای محلات منطقه ۲۱ مورد توجه قرار گرفته است، گفت: ما پیش از این در سرانه های فرهنگی، آموزشی، ورزشی و مذهبی دچار مشکلاتی بودیم که سعی کردیم آنها را با اولویت دنبال کنیم.
قالیباف در ادامه خاطرنشان ساخت: احداث بزرگراه شمالی– جنوبی در محدوده غربی تهران نیز تاثیرات جدی به دنبال خواهد داشت و تمامی بزرگراه های شرقی – غربی را از شمال به جنوب متصل می کند. به این ترتیب اگر لازم باشد فردی از اتوبان های همت، حکیم و تهران – کرج استفاده کند، دیگر لازم نخواهد بود که از منطقه ۲۱ عبور کند چرا که این اتوبان، تمامی مسیر های اتوبان های همت، حکیم، تهران – کرج و جاده فتح را به هم وصل می کند. در این راستا امیدوارم با زحمات همکاران بتوانیم در هفته های پیش رو این پروژه را افتتاح کنیم.
وی تاکید کرد: علاوه بر این همیشه نگران آبهای سطحی منطقه ۲۱ و ۲۲ بودیم که بخشی از پروژه های مربوط به آب های سطحی امروز افتتاح شد و بخش دیگری نیز در کارهای پیش رو تکمیل خواهد شد.
شهردار تهران در ادامه به موضوع دسترسی حمل و نقل عمومی در منطقه ۲۱ نیز اشاره کرد و گفت: درست است که تقسیمات کشوری مد نظر ما قرار دارد و به عنوان شهرداری تهران نباید با بخشی از شهرهای اطراف تهران کاری داشته باشیم، اما واقعیت آن است که آنها هم شهروندان همین کشور هستند و هر روز در این مسیر رفت و آمد می کنند، از این رو باید تامین دسترسی آن ها را دنبال کنیم.
قالیباف عنوان داشت: دسترسی مترو منطقه ۲۱ به عنوان یک بحث دراز مدت در دست مطالعه قرار دارد. هم اکنون خط مترو از بخش شمالی این منطقه عبور می کند و باید ببینیم برای دسترسی منطقه ۲۱ چه کار می توانیم انجام دهیم. در کارهای کوتاه مدت و میان مدت نیز تلاش کرده ایم تا اقدامات خود را ساماندهی کرده و در زمان کوتاهی به نتیجه برسانیم.
وی با تاکید بر تامین دسترسی اتوبوس منطقه ۲۱ به عنوان یک اقدام کوتاه مدت و میان مدت، عنوان داشت: در گام نخست حداکثر تا دو ماه آینده شبکه اتوبوسرانی منظم و قابل قبولی را برای دسترسی مردم این منطقه به مترو و BRT ایجاد خواهیم کرد تا مردم بتوانند از مجموعه شهرک های اطراف به خطوط مترو و یا سامانه اتوبوس های تندرو دسترسی داشته باشند.
شهردار تهران تاکید کرد: ما مطالعه ای را آغاز کرده ایم تا بر اساس مصوبه موجود بتوانیم ترمینال غرب را از میدان آزادی جا به جا کنیم و به صورت قطعی به دنبال اجرایی کردن این کار هستیم. در همین زمینه بحث ادامه بی آر تی به سمت غرب نیز وجود دارد. و در میان مدت می توانیم امتداد بی آر تی برای شهروندان منطقه ۲۱ را دنبال کنیم.
وی تاکید کرد: ما وظیفه داریم مشکلات مردم را حل و فصل کنیم و حتی اگر کاری از دست ما بر نمی آید، باید حرمت کنیم و حرف آن ها را بشنویم؛ مردم هم صبور هستند و از ما قبول می کنند اما وقتی نه برایشان کار می کنیم و نه با آنها حرف می زنیم، برای آنها قابل قبول نیست.
قالیباف با بیان اینکه باید تلاش کنیم کیفیت زندگی مردم را در شهر تهران بالا ببریم، اظهار داشت: لازمه ارتقای کیفیت زندگی در حوزه مادی و معنوی انجام شدن کارهای متعددی است که بخشی از این اقدامات در حوزه وظایف شهرداری نیست. البته نمی توانیم بگوییم این کارها به ما ربطی ندارد بلکه باید تلاش کنیم با هماهنگی بقیه دستگاه ها این کار را انجام دهیم.
شهردار تهران ابراز داشت: سال های اولی که در شهرداری تهران حضور داشتم بالای ۹۰ درصد نامه های مردمی به موضوعات مرتبط با شهرداری بر می گشت اما امروز ۹۰ درصد نامه های مردمی به موضوع شهرداری تهران بر نمی گردد بلکه بیشترین درخواست ها مربوط به اشتغال و کار است. این نشان می دهد امروز یکی از مشکلات جدی ما درجامعه بحث معیشت و اشتغال است.
وی ادامه داد: باید برای حل مشکل اشتغال تلاش کنیم و تا زمانی که این موضوع را حل و فصل نکنیم، حتما مردم ما روی آرامش و آسایش را نخواهند دید چرا که این دغدغه مردم است. یک مادر و پدری فرزند خود را با زحمات زیادی بزرگ کرده اند و به دانشگاه فرستاده اند تا تحصیل کند. حالا زمانی که این جوانان فارغ التحصیل شده اند، خودشان شرمنده پدر و مادرشان هستند که باز هم باید پول تو جیبی را از پدر و مادر بگیرند.
به گزارش شهرنوشت، قالیباف با اشاره به سالروز شهادت شهید حسین فهمیده گفت: حضرت امام (ره) فرمودند این کودک ۱۳ ساله رهبر ما است؛ یعنی ما باید از فرهنگ جهاد و شهادت و سید الشهدا(ع) بیاموزیم که در راه خدمت به مردم و برای اسلام، انقلاب و کشور از جان، مال و آبروی خودمان هم بگذریم.
شهردار تهران تاکید کرد: ما مدیر هستیم و این مسئولیت را پذیرفته ایم؛ بدون شک این مسئولیت امانت الهی است و به برکت خون شهید فهمیده ها و شهید ارغوانی ها در اختیار بنده و امثال بنده قرار گرفته است. ما نمی توانیم با شعار، تظاهر، وعده و وعید، راحت طلبی و یا خدای نکرده با دروغ، تهمت و ریا کار را از پیش ببریم.
وی تاکید کرد: همینطور که مقام معظم رهبری فرمودند امثال سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است و مردم از ما کار، اقدام و نتیجه می خواهند . الان دیگر دوران دفاع مقدس نیست و سه دهه از جنگ گذشته است. از این رو باید این مسایل را حل و فصل کنیم و پاسخ روشنی داشته باشیم.
قالیباف تاکید کرد: بدانیم وظیفه ما آبادانی، خدمت به مردم، رونق اشتغال و معیشت مردم است. اگر در این راه موفق شدیم، می توانیم افتخار کرده و احساس موفقیت و کامیابی کنیم نه اینکه در رقابت های کاذب سیاست زدگی و در آّبروی ریزی، دروغ گفتن و تهمت زدن، این کارها را انجام دهیم و فکر کنیم با حرف ها می توانیم کسی را از میدان خارج کنیم و جلوی کار کسی را بگیریم؛ اینها پسندیده نیست.
شهردار تهران گفت: مردم ما دوست دارند مدیران و مسئولان دست در دست هم دهند و برای حل مشکلات مردم اقدام کنند. مردمی که در هر زمان انقلاب نیاز داشته است، با جان و مال و خون خود آمده اند. ما فکر می کردیم دوران اول انقلاب تنها مردم در میدان دفاع مقدس حضور پیدا می کردند اما امروز جوانان دهه ۶۰ و ۷۰ مظلومانه و غریبانه در میدان جنگ حضور پیدا می کنند. عمده این افراد هم قشر محروم و مستضعف ما هستند که همیشه متاسفانه مورد بی مهری ما هم قرار می گیرند.
قالیباف بیان کرد: ما باید فقر را ریشه کن کرده و بیکاری و مشکلات اجتماعی – خصوصا اعتیاد – را حل و فصل کنیم. در این زمینه ما در حوزه آسیب های اجتماعی موضوعی مثل مراکز بهاران را دنبال می کنیم اما خیلی ها می گویند این کارها وظیفه شما نیست و نباید آن را دنبال کنید. ما می گوییم این حرف ها چیست؟ این دغدغه مردم است و دغدغه مدیران هم باید دغدغه مردم باشد.
وی تاکید کرد: خدا را شاهد می گیرم در طول شبانه روز، در هر فرصتی که داریم جز به کار و خدمت فکر نمی کنیم. از شما می خواهم دعا کنید که خداوند به ما در مقابل حرف های ناروا، دروغ و تهمت های بی جا صبر و تحمل دهد چرا که حوصله و وقت جواب دادن به آنها را نداریم و راهی جز کار کردن هم پیش روی ما نیست. وظیفه ما کار کردن است که این کار را انجام می دهیم.
شهردار تهران در پایان تاکید کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، راه مبارزه با آمریکا کار، کار و کار است و پاسخ کسانی که تهمت می زنند، دروغ می گویند و افترا می بندند نیز کار و کار و کار و خدمت به مردم است .

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند