ظریف:

با وزیر خارجه هند در ارتباط با برجام و راه‌های گسترش روابط گفت‌وگو می‌کنم

با وزیر خارجه هند در ارتباط با برجام و راه‌های گسترش روابط گفت‌وگو می‌کنم

وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد که در بعد از ظهر روز دوشنبه به وقت دهلی‌نو با وزیر امور خارجه هند در ارتباط با برجام ، خروج آمریکا از این توافق بین‌المللی و همچنین همکاری‌های دو کشور برای گسترش روابط اقتصادی و تجاری رایزنی وگفت‌وگو می‌کند.

محمدجواد ظریف که بامداد دوشنبه در راس هیاتی سیاسی و اقتصادی وارد دهلی‌نو پایتخت هند شده بود در جمع خبرنگاران در تشریح اهداف این سفر اظهار کرد: هفته گذشته تصمیم گرفتیم در ادامه مشورت‌هایی که با شرکای سیاسی و اقتصادی خود داریم به هند سفر کرده و با مقامات این کشور رایزنی و گفت‌وگو کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، ظریف با اشاره به اینکه یک هیات سیاسی و اقتصادی وی را در جریان این سفر همراهی می‌کنند افزود: در صبح روز دوشنبه همکاران من از وزارتخانه‌های مختلف با شرکای هندی خود رایزنی و گفت‌وگو می‌کنند و من نیز در بعد از ظهر روز دوشنبه یک ملاقات کاری با وزیر امورخارجه هند خواهم داشت و در آن ملاقات در ارتباط با برجام، خروج آمریکا از این توافق بین‌المللی و همچنین راه‌های تامین منافع اقتصادی دو کشور و گسترش تعاملات اقتصادی و تجاری بین دو کشور گفت‌وگو و رایزنی می‌کنیم.

این دیپلمات عالی رتبه کشورمان با اشاره به روابط دو کشور هند و ایران در دوران قبل از برجام تصریح کرد: روابط دو کشور در دوران برجام گسترش پیدا کرد و ما تلاش داریم که این روابط را هرچه بیشتر گسترش دهیم. زمینه‌های خوبی برای گسترش روابط تهران و دهلی نو در حوزه‌های مختلف از جمله تجارت و حمل و نقل وجود دارد.

ظریف بعد از ظهر روز یک‌شنبه تهران را به مقصد دهلی‌نو ترک کرد و بامداد روز دوشنبه وارد هند شد.

 

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند