اکسکوینو

بحران انرژی در اروپا/ قطعی برق و جیره‌بندی مصرف بخاری تایید شد؟

تحریم اتحادیه اروپا علیه روسیه

اروپا به دلیل ایجاد تحریم علیه روسیه از انرژی این کشور محروم شد. به همین دلیل زمستان امسال بحران انرژی در اروپا برقرار است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بحران انرژی در اروپا به قطعی برق و جیره‌بندی مصرف بخاری رسید.

به نقل از عصرایران، به‌دلیل بحران کمبود انرژی در اروپا در پی تحریم‌های روسیه، در صورت عدم تامین منابع جایگزین انرژی، بسیاری از شهروندان اروپایی از جمله انگلیسی‌ها، زمستان امسال را باید با قطعی‌های چند ساعته برق سر کنند.

در گزارش سی‌ان‌ان، تحت عنوان عنوان «چشم‌انداز زمستانی» توسط شبکه ملی مسئول توزیع و انتقال برق در انگلستان، ولز و اسکاتلند تهیه شده، سناریوهایی که تولید و تامین برق بین ۳۱ اکتبر ۲۰۲۲ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۳ در انگلستان، مورد بحث قرار گرفته است.

در این گزارش آمده است که بازارهای انرژی پس از آغاز جنگ اوکراین، آشفتگی و بی‌ثباتی بی‌سابقه‌ای را تجربه کردند و قیمت گاز و برق اروپا در طول فصل زمستان بسیار بالا باقی خواهد ماند.

در صورتی که منابع انرژی جایگزینی برای واردات گاز در زمستان امسال وجود نداشته باشد، احتمال قطع برق روزانه در انگلیس دست کم به مدت ۳ ساعت در طول زمستان برای مشترکان برق قطعی خواهد بود و این میزان حتی می‌تواند بیشتر باشد.

احتمال قطعی برق در انگلستان زیاد است

با احتساب اینکه شهروندان انگلیسی در محیط کار هم مشمول این قطعی برق خواهند بود، احتمال اینکه دست کم در زمستان امسال با تحمل قطع برق ۶ ساعته در محیط کار و منزل روبه‌رو باشند، زیاد است.

ورشکستگی شرکت‌ها در انگلیس و ولز در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ به بالاترین سطح در ۱۳ سال گذشته (پس از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۹) رسیده است.

از هر ۵ شرکت انگلیسی یک شرکت از افزایش سریع هزینه‌های انرژی به‌شدت نگران بوده و این عامل را در احتمال ورشکستگی خود موثر می‌داند.

در سه ماهه دوم امسال (۲۰۲۲) تعداد ۵۶۲۹ شرکت ورشکست شدند. بر اساس داده‌های دفتر آمار ملی (ONS)، از هر ۱۰ شرکت، یک شرکت گفته است که در ماه اوت در معرض خطر متوسط یا شدید ورشکستگی قرار دارد.

بحران انرژی در ایتالیا

از سوی دیگر، در ایتالیا که برای غلبه بر بحران انرژی اقدامات احتیاطی برای زمستان در دستور کار قرار گرفته از جمله دستور کاری برای نحوه مصرف انرژی در زمستان تهیه شده که مصرف گرمایش گاز طبیعی مجاز خانه‌ها و محیط‌های کار را بر مبنای میزان مصرف مجاز سیستم‌های گرمایشی (بخاری) در روز جیره‌بندی کرده است. برای مثال، در جنوبی‌ترین مناطق ایتالیا بخاری‌ها می‌توانند از تاریخ ۸ دسامبر امسال تا ۷ مارس روزانه تنها ۵ ساعت کار کنند.

این میزان در مناطق مختلف ایتالیا مختلف است و در متاطق سردر شمالی گاه تا ۱۱ ساعت در روز هم می‌رسد.

در مجموع دوره استفاده از بخاری، امسال در سراسر ایتالیا به مدت ۱۵ روز کاهش یافته و اگر امسال شاهد زمستان سردی باشیم این به معنای احتمال مرگ‌ومیر شهروندان آسیب‌پذیر این کشور در اثر سرما خواهد بود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند