گفتگو با رئیس انجمن تولیدکنندگان شیر خشک:

مجوز گرانی شیر خشک صادر شد / افزایش قیمت ۱۱ درصدی شیر خشک

تجارت نیوز

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیر خشک از افزایش قیمت شیرخشک خبر داد و گفت: با توافق سازمان حمایت و سازمان غذا و دارو قیمت شیرخشک حدود ۱۱ درصد افزایش یافت.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیر خشک درباره وضعیت تولید شیرخشک به تجارت‌نیوز گفت: متاسفانه هنوز بانک مرکزی ارزی را به تولیدکنندگان شیرخشک تخصیص نداده است. چنانچه این رویه به همین منوال ادامه پیدا کند قطعا با بحران کمبود شیرخشک در داروخانه‌ها مواجه می‌شویم. مدیران سازمان غذا و دارو، بانک مرکزی و وزارت صمت هنوز درباره حذف رسمی ارز دولتی از شیرخشک به جمع‌بندی نرسیده‌اند. این در حالی است که از ابتدای اسفند ماه ارز دولتی به صنعت شیرخشک تعلق نگرفته است.

هانی تحویل‌زاده افزود: به نظر می‌رسد با حذف ارز دولتی از صنعت شیرخشک مدیران از اصلاح قیمت‌ها ترس دارند. به همین دلیل، مدیران غذا و دارو و بانک مرکزی حاضر نیستند که رسما اعلام کنند که ارز دولتی از صنعت شیرخشک قطع شده است.

او همچنین از افزایش قیمت شیرخشک خبر داد و گفت: با توافق سازمان حمایت و سازمان غذا و دارو قیمت شیرخشک حدود ۱۱ درصد افزایش یافت. البته موجودی قدیم داروخانه‌ها باید صفر شود تا محصولات با قیمت‌های جدید به داروخانه‌ها عرضه شود.

تحویل‌زاده اظهار کرد: با اعمال افزایش ۱۱ درصدی،متوسط قیمت شیرخشک در داروخانه‌ها بین ۲۸ تا ۳۲ هزار تومان فروخته می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند