بحرین در صدر کشورهای عربی در فاینانس اسلامی

بحرین در صدر کشورهای عربی در فاینانس اسلامی

بحرین با مجموع دارایی تقریبا ۲۶ میلیارد دلاری ۲۴ بانک اسلامی خود در صدر فاینانس اسلامی در میان کشورهای حوزه خلیج فارس قرار گرفت.

در پنجمین دوره گزارش و شاخص توسعه فاینانس اسلامی، بحرین در میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس عنوان بزرگ‌ترین کشور در حوزه فاینانس اسلامی را از آن خود کرد و مالزی همچنان رتبه نخست فاینانس اسلامی در جهان را در اختیار دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بحرین با ۲۴ بانک اسلامی و مجموع دارایی بیش از ۲۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار، پیشگام در تامین فاینانس اسلامی شناخته شد.

مدیر اجرایی بانک مرکزی بحرین در همین حال گفت: فاینانس اسلامی ستون اصلی پیشنهاد در منطقه ما است.

این روند را ادامه می‌دهیم تا شاهد این مطلب باشیم که سرمایه‌گذاری‌هایی که در بخش فناوری انجام می‌گیرند تاثیر محسوسی دارند و منجر به نوآوری و کار آفرینی می‌شوند.

همچنین بانک مرکزی بحرین به تازگی دستورالعمل جدید شرعی را برای نظارت در بخش بانکداری ابلاغ کرده که بطرز قابل توجهی تاثیر بر روی استانداردهای منطبق با شریعت و حاکمیت در میان بانک‌های اسلامی می‌گذارد.

بر پایه این گزارش، پیش‌بینی می‌شود دارایی فاینانس اسلامی تا سال ۲۰۲۲ میلادی به ۳ تریلیون و ۸۰۰ میلیارد دلار برسد که این رقم برای سال ۲۰۱۶ میلادی ۲ تریلیون و ۲۰۰ میلیارد دلار ثبت شده است.

 

منبع: عرب‌نیوز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند