فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۶۱۱۶۲۱

سرمایه‌گذاری غول تجارت چین در متاورس / علاقه میلیاردر چینی به ارزهای دیجیتال

سرمایه‌گذاری غول تجارت چین در متاورس / علاقه میلیاردر چینی به ارزهای دیجیتال

در حالی که صنعت ارزهای دیجیتال در چین همچنان ممنوع است، نایب رئیس یکی از بزرگترین شرکت‌های چینی نسبت به سرمایه‌گذاری روی رمزارزها بسیار خوش‌بین است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در حالی که صنعت ارزهای دیجیتال در چین همچنان ممنوع است، نایب رئیس یکی از بزرگترین شرکت‌های چینی نسبت به سرمایه‌گذاری روی رمزارزها بسیار خوش‌بین است. سای مالک باشگاه بسکتبال بروکلین نتز در NBA هم هست.

دولت چین همچنان در مسیر مسدود کردن رمزارزها قرار دارد. با این وجود، این صنعت همچنان به تحول چشمگیر خود ادامه داده و روز به روز تصورات بسیاری از مردم را به واقعیت تبدیل می‌کند.

جو سای نایب رئیس شرکت علی‌بابا در تازه‌ترین اظهار نظر خود در توئییتر در خصوص بازار رمزارزها گفت: « من رمزارزها را دوست دارم.»

با وجود اظهارات اخیر سای، علی‌بابا همچنان فاصله خود را با صنعت رمزارز حفظ کرده است. در ماه سپتامبر امسال، این غول تجارت‌ الکترونیک اعلام کرد که در واکنش به سیاست‌های سختگیرانه بانک مرکزی چین، فروش تجهیزات ویژه استخراج رمزارز را متوقف خواهد کرد. این توقف شامل دو گروه تجهیزات استخراج بلاکچین و ماینرهای بلاک‌چین بوده است. این شرک همچنین در تمامی پلتفرمهای خود استفاده از رمزارزهایی نظیر بیت‌کوین، اتریوم، کوارک‌کوین و لایت‌کوین را ممنوع کرد.

در سال ۲۰۲۱ و از زمانی که چین جنگ خود با بیت‌کوین و ارزهای دیگر را آغاز کرد، بازار تحت فشار قرار گرفته است. از این رو جای تعجبی ندارد که دستکم برای مدتی علی‌بابا فعالیت‌های مرتبط با رمزارز خود را متوقف کند. با این حال بحث متاورس، به کل ابعاد متفاوتی دارد. شرکت‌های فناوری دنیا نظیر علی بابا حالا به دنبال کشف فرصت‌هایی در این حوزه هستند.

مهمترین اخبار بازار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.